Po skończeniu studiów architektonicznych bardzo lubiłam analizować moje rodzinne miasto pod różnymi względami. O różnych porach dnia i nocy spacerowałam uliczkami, aby móc dostrzec różnice względem czasu. Niektórzy moi znajomi się dziwili, ale w ciągu dnia człowiek na co innego zwracał uwagę, a gdy było ciemno co innego zazwyczaj przyciągało wzrok.

Dlaczego balustrada ze stali jest bardziej popularna?

balustrady ze stali nierdzewnej w KrakowiePrzed budynkami publicznymi takimi jak muzea, zakłady pracy, szpitale czy przychodnie można zauważyć, że stosowane są balustrady ze stali nierdzewnej w Krakowie. Tego typu rozwiązania są coraz bardziej popularne i wcale mnie to nie dziwi. Wygląd balustrady ze stali nierdzewnej wyróżnia się przede wszystkim swoją prostotą. Między innymi z tego właśnie powodu idealnie komponuje się niemalże ze wszystkimi budynkami bez wyjątku. Doskonale pasuje zatem do cegły czy kamienia albo szkła, zatem jest to duży plus. Obecnie na rynku są dostępne różne materiały, z których można wykonać balustrady ze stali nierdzewnej, ale to własnie stal nierdzewna nie reaguje na czynniki atmosferyczne, które potrafią być bardzo zmienne. Dodatkowo dość istotną informacją jest to, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Ponadto przypuszczam, że jeśli ktoś ceni sobie minimalizm to także z tego powodu zdecyduje się na balustrady ze stali nierdzewnej, które słyną ze swojej prostoty, o czym wspomniałam już wcześniej. Wcześniej wspomniałam przede wszystkim o zewnętrznych balustradach, ale są równie popularne wewnętrzne. Stosowane są one we wnętrzach budynków, ponieważ pomimo remontów będą pasowały do wszystkiego. Jednak mają za zadanie, aby zabezpieczać zarówno osoby młode jak i starsze przed upadkiem z wysokości. Nie wyobrażam sobie, żeby w budynku nie znajdowały się balustrady. Mimo to nie pełnią one jedynie funkcji ochronne, ale także ozdobną, co jest ważne. Przecież balustrady zewnętrzne jak i wewnętrzne powinny pasować do klimatu oraz stylu pomieszczeń czy budynków, dlatego takie ważne jest o zadbanie szczegółów. Poza tym cena balustrad ze stali nierdzewnej jest dość przystępna, co jest również niewątpliwym plusem.

Uważam, że przez wzgląd na zastosowania stali nierdzewnej jest stosowana w tylu miejscach. Warto na samym początku wspomnieć o tym, że jest odporna na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne, a także może być odporna na kwasy, jeśli ma zostać wykorzystana w przemyśle przemysłowym. Zdecydowanie balustrada wykonana ze stali nierdzewnej kojarzy mi się przede wszystkim z minimalizmem oraz tym, że do większości materiałów będzie idealnie pasowała.