Każdy właściciel lubi podróżować ze swoim psem. Warto jednak pomyśleć o tym, żeby zapewnić sobie i pupilowi jak największe bezpieczeństwo w podróży. Prócz regulacji prawnych odnośnie przewożenia zwierząt, powinniśmy pomyśleć też o komforcie naszych pupili w transporcie.

Jakie wybrać szelki dla psa?

szelki dla psa do samochoduPasy bezpieczeństwa w samochodach nie są dostosowane dla zwierząt. Naprawdę nie warto się gimnastykować, żeby zapiąć psa pasami dla ludzi. Koszt pasa dla psa lub innego pupila to zaledwie kilka złotych i są dostępne w praktycznie każdym sklepie zoologicznym. Jednak zapięcie takiego pasa do obroży w chwili wypadku może być tragiczne w skutkach. Nagłe hamowanie może sprawić, że szarpnięcie zbyt mocno trwale skrzywdzi zwierzę lub doprowadzi do jego śmierci. Pas bezpieczeństwa dla psa należy przypiąć do szelek. W ten sposób zwierzę będzie nie tylko bezpieczne, ale również będzie się czuło bardziej komfortowo. Jeśli to będzie długa podróż, komfort pupila jest bardzo ważny. Teraz osoby, które nigdy nie miały w swoim asortymencie szelek dla pupila, zastanawia się pewnie jak dobrać takie szelki dla swojego psa. Z obrożą jest łatwiej, to fakt, jednak to szelki są o wiele bardziej funkcjonalne. Szelki dla psa do samochodu powinny być odpowiednio miękkie i wygodne, ale zarazem mocne. Jak kupić odpowiednią wielkość i typ szelek? Należy zwrócić uwagę by miały z przodu szeroki, trójkątny panel. Reszta jest kwestią oceny wizualnej. Takie szelki bez problemu można stosować jako szelki na spacer. Tak naprawdę każdy typ szelek z szerokimi paskami spełni swoją funkcję jako szelki dla psa do auta. Jeśli myślimy o podróżowaniu z pupilem, warto zaopatrzyć się również w matę samochodową dla psa lub kojec, w którym można przewozić zwierzę. Będzie to wygodna przestrzeń i dla niego i dla nas, ponieważ jak wiadomo, zwierzę w samochodzie to dodatkowa sierść i piasek do sprzątania, nie mówiąc już o bałaganie, jaki się robi w momencie kiedy pogoda jest deszczowa. Zaopatrując się w matę, zaoszczędzimy czas na sprzątaniu i zmniejszymy ryzyko uszkodzenia tapicerki. W gorące dni, podróżując z psem, warto zakupić również matę chłodzącą, by zapobiec przegrzaniu zwierzęcia.

Posiadając psa, posiadamy również odpowiedzialność za niego. Najważniejsze jest zapewnić mu bezpieczeństwo jak również sobie, podczas wypadku, zachowanie przerażonego zwierzęcia jest trudne do przewidzenia. Decydując się na podróżowanie z psem, zaopatrzenie się w pas bezpieczeństwa i szelki dla psa jest nie tylko obowiązkiem każdego właściciela psa, ale również koniecznością, o czym trzeba pamiętać z miłości dla niego.