Drzewa, pomimo że są piękne i produkują tlen, czasami stanowią zagrożenie dla ludzi bądź obiektów budowlanych. Niekiedy zdarza się, że nie ma innej możliwości niż usunięcie takiej rośliny. Oczywiście konieczne jest wystosowanie odpowiedniego wniosku, w którym określa się przyczyny wycięcia drzewa. Kiedy konary lub korzenie stanowią zagrożenie, wtedy urzędy zwykle bez problemów wydają zgodę na pozbycie się drzew. Niestety ich usunięcie – ze względu na skomplikowaną lokalizację – nie zawsze jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Techniki usuwania drzew w trudnej lokalizacji

bezpieczne usuwanie drzew w WarszawieNajczęściej usuwaniem drzew z miejsc trudnodostępnych zajmują się specjalne ekipy. Niezalecane jest, by amator sam zajmował się wycinką, ponieważ może to prowadzić do bardzo poważnych wypadków. Aby tego uniknąć, znacznie lepiej skorzystać z usług firm zajmujących się przeprowadzaniem wycinki. Pierwszym sposobem usuwania drzew jest oczywiście ich klasyczne ścięcie. Wtedy w dolnej części pnia wykonuje się klin, a następnie docina reszkę przekroju, aby drzewo się przewróciło pod wpływem działania sił grawitacji. Niestety sposób ten sprawdza się głównie w otwartych przestrzeniach i lasach. W sytuacji, gdy ogranicza nas miejsce, takie działanie jest bardzo ryzykowne. Ścięta roślina może przewrócić się w niewłaściwym kierunku bądź gałęzie mogą uszkodzić znajdujące się w pobliżu budynki. Dlatego w takich miejscach lepiej pozbywać się rośliny etapami. Bezpieczne usuwanie drzew w Warszawie przy pomocy technik alpinistycznych jest wykorzystywane stosunkowo często. Jego przeprowadzenie jest jednak możliwe tylko dzięki temu, że pracownicy dysponują odpowiednim sprzętem i oczywiście umiejętnościami. W takiej sytuacji pracownik z piłą spalinową wspina się na drzewo i zajmuje się jego usuwaniem po kawałku. Zaczyna oczywiście od gałęzi, a następnie zajmuje się ścinaniem pnia. Takie działanie minimalizuje ryzyko uszkodzenia pobliskiej infrastruktury. Jedynym minusem przedsięwzięcia jest jednak czas jego trwania.

Alpinista usuwa drzewo przez bardzo długi czas. Niestety to jedyny sposób na to, aby pozbyć się go w sposób bezpieczny dla otoczenia. Dodatkowo ekipa często zajmuje się również sprzątaniem. Inwestor nie musi więc organizować wywozu drewna oraz liści z terenu posesji. To także jest bardzo dużą zaletą, ponieważ w ten sposób można w znaczny sposób ograniczyć koszty. Dlatego, jeśli chcemy pozbyć się drzewa szybko, tanio i bezpiecznie, warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które na co dzień specjalizują się w takich zadaniach.