Tak naprawdę staje się ona coraz popularniejsza i proszą o nią za życia osoby, które wiedzą, że niedługo będą odchodziły z tego świata. Mowa tu oczywiście o kremacji zwłok, na którą z różnych względów decyduje się coraz większa liczba osób. Sama kremacja polega na spaleniu trumny ze zmarłym, a następnie przełożenie jego prochów do specjalnej urny, którą można pochować w rodzinnym grobowcu lub w specjalnie przeznaczonych do tego ścianach na cmentarzach. Proszą o nią zwykle osoby, których ciało zniszczone jest chorobami i nie chcą być oglądane w trumnie. 

Decydujemy się na kremację zwłok bliskich

kremacja zwłok - warszawaCzłonkowie naszych rodzin oraz nasi przyjaciele umierają z bardzo różnych przyczyn. Część z nich zmaga się z chorobami, które degenerują ich ciało, a część ginie w wypadkach samochodowych, czy innych katastrofach. Wówczas rodziny decydują się na kremację zwłok, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jeśli chodzi o takie usługi, jak kremacja zwłok – Warszawa ma na swoim terenie przedsiębiorstwa, które uzyskały pozwolenie na kremowanie ciał zmarłych oraz na zakup specjalnych pieców krematoryjnych. Podczas procesu palenia zwłok rodzina może być obecne i oglądać przebieg całego zdarzenia. Zawsze istnieje też możliwość spalenia zwłok, bez obserwowania tego przez członków rodziny zmarłego. Każdy z nas inaczej reaguje bowiem na śmierć oraz uroczystości pogrzebowe. Kiedyś kremacja postrzegana była, jako metoda chowania zmarłych, których ciała zajmują mniej miejsca na cmentarzach. Dziś bardzo wielu z nas ma grobowce rodzinne, w których spoczywają nasi bliscy, przez co nie zmieści się do nich cała trumna. Ceny kremacji nie są wysokie i mogą być pokrywane z zasiłku pogrzebowego. Nie musimy też kupować drogiej trumny, która wykonana jest z wysokogatunkowych odmian drzew. Po spaleniu ciała prochy są zawsze dodatkowo kruszone, by nie znajdowały się wśród nich kawałki kości lub ubrania, które nie zostały spalone w całości. Następnie prochy te umieszczane są w specjalnych urnach, które chowamy na cmentarzach. Prochy zmarłych możemy też rozsypać we wskazanych przez nich miejscach.

Cmentarze coraz częściej posiadają specjalne miejsca, w których można chować urny z prochami naszych bliskich, których ciała zostały skremowane. Obecnie kremacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i bardzo często wolą zmarłych jest bycie skremowanymi. Bardzo wielu z nas posiada rodzinne grobowce, do których nie pomieszczą się trumny. Urny z prochami zajmują mniej miejsca i w grobowcach możemy chować większą ilość urn z prochami naszych bliskich. Sama kremacja trwa bardzo krótko, a jej koszt można pokryć z otrzymanego zasiłku pogrzebowego.