Czy lampa nad kuchennym stołem jest potrzebna?

Kiedy już kupiliśmy swoje nowe mieszkanie i udało nam się je już urządzić, pozostała jeszcze jedna kwestia. Mianowicie chodziło o dobranie oświetlenia i ozdobnych detali. W głównej mierze chodziło nam o odpowiednie oświetlenie. Nie jest to łatwe zadanie. Zważywszy na fakt, że nie jesteśmy profesjonalistami w tej dziedzinie tylko zajmujemy się aranżacją bardziej hobbystycznie, dla swoich własnych potrzeb.

Odpowiednia lampa to podstawa

nowoczesna lampa nad stółNiemniej światło to bardzo ważny element. Długo zastanawialiśmy się wraz z mężem nad tym czy powinniśmy w jakiś sposób doświetlić naszą jadalnię. Można w zasadzie napisać, że jest to bardziej aneks kuchenny z wydzieloną częścią jadalnianą. Z racji tego, że była to dosyć ciemna przestrzeń, była nam potrzebna nowoczesna lampa nad stół. Jak wiadomo, stół jadalniany to centralne miejsce w domach wielu Polaków. Podobnie jest i u nas. Tutaj się gromadzimy, jemy, spędzamy czas, rozmawiamy, podejmujemy istotne decyzje dla naszego życia. Niekiedy zdarza się, że nasze dzieci odrabiają przy tym stole, a my sami pracujemy przy komputerze. Dlatego, też bardzo zależało nam na odpowiednim świetle. Brak dostatecznej ilości światła może prowadzić do wielu chorób. Głównie dotyczy to oczywiście zdrowia naszych oczu. Uznaliśmy, że przy naszym dość wysokim mieszkaniu, najbardziej odpowiednia będzie lampa wisząca. Nasze mieszkanie jest zachowane w bardzo klasycznym i prostym stylu. Głównie przeważają jasne barwy. Między innymi jest to biel oraz beż, wszystko dopełniają drewniane elementy. Tym zabiegiem chcieliśmy znacząco ocieplić nasze mieszkanie. Lampa, którą udało nam się wybrać jest bardzo prosta, ale idealnie komponuje się z naszym aneksem kuchennym i przede wszystkim zestawem jadalnym. Jest to lampa skonstruowana z metalu. Ma rustykalny charakter. Mimo swojego prostego wyglądu, świetnie oświetla przestrzeń nad stołem. W zasadzie nie spodziewałam się, że tak mała lampa, może zaoferować, aż tyle światła! Rewelacja. Dobraliśmy odpowiednie żarówki i sprawa była załatwiona. Długo szukaliśmy tego modelu, ale w końcu się nam to udało. Trochę za sprawą naszych znajomych.

Polecili nam firmę. Dodatkowym atutem tej lampy jest jej bardzo dobra cena i co najważniejsze ( akurat to dotyczy moich wymagań ) – można bez problemu utrzymać ją w czystości. Nie cierpię kiedy lampy są po prostu brudne i osadza się na nich osad z kuchennych oparów. Nie trzeba jej rozmontowywać. Wystarczy wilgotna ściereczka z odrobiną płynu i bez trudu pozbędziemy się niechcianego brudu. To była bardzo dobra decyzja.