Czy podnośnik koszowy jest bezpieczną maszyną?

Praktycznie codziennie realizuje się wiele prac na wysokości i najczęściej używa się do tego rusztowania, które trzeba montować oraz demontować. Takie rozwiązanie zawiera wiele czasu i jeżeli mamy niewiele zadanie do wykonania na wysokości to zdecydowanie lepiej jest wynająć bezpiecznie podnośnik koszowy. Urządzenia te mają specjalny kosz na ramieniu, który stanowi najwyższe zabezpieczenie dla pracowników, którzy przebywają w nim i realizują zadania na wysokości.

Jak dokonać wyboru odpowiedniego podnośnika koszowego?

bezpieczne podnośniki we WrocławiuKiedy decydujemy się na wynajęcie podnośnika koszowego to musimy dokładnie określić wiele czynników, pod względem którym będziemy wybierali odpowiednią maszynę. W dzisiejszych czasach nie ma tak, że każdy podnośnik koszowy jest przystosowany do każdej pracy. Maszyny te z roku na rok coraz bardziej się rozwijają i mamy coraz nowsze urządzenia, które możemy wykorzystywać do pracy na wysokości. Przede wszystkim na początek powinniśmy określić, na które piętro chcemy się dostać, aby zrealizować odpowiednie czynności. Następnie ustalmy dokładnie jaka waga kosza będzie odpowiednia i ustalmy tutaj, ile ważą pracownicy, którzy mają znaleźć się w koszu, a także musimy doliczyć dodatkowe narzędzia, które będą ze sobą zabierać. Bezpieczne podnośniki we Wrocławiu to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, ale także dla dużych przedsiębiorstw budowlanych. Jeżeli pierwszy raz decydujemy się na wynajem podnośnika koszowego to możemy doradzić się pracownika, który wynajmuje takie maszyny, aby pomógł nam dobrać odpowiednią maszynę do naszych potrzeb. Ceny wynajęcia podnośnika najczęściej ustalone są z góry i wynoszą około 100 zł za godzinę, ale w przypadku kiedy zdecydujemy się na wynajem długoterminowy, to możemy uzyskać zniżki i wynająć maszynę za 90 nawet 80 zł od godziny pracy. Od razu ustalmy z firmą wynajmującą podnośniki koszowe czy podstawi nam podnośnik w wyznaczone przez nas miejsce, czy musimy zająć się transportem samodzielnie. Transport takiej maszyny może być uciążliwy i zdecydowanie lepiej wynajmować podnośniki koszowe w firmie, która oferuje od razu transport bezpłatny albo też z niewielką dopłatą.

Maszyny takie możemy również zakupić na własność, ale musimy liczyć się, z tym że jest to wydatek, który kosztuje około 300 000 zł. Dlatego zdecydowanie na początek lepiej jest taką maszynę wynajmować, a dopiero przy bardzo dużej liczbie zleceń zdecydować się na zakup takiego urządzenia. Bardzo popularny przez przedsiębiorców jest również leasing na podnośnik koszowy i z finansowaniem może nam pomóc również firma, która sprzedaje takie maszyny.