Dzieci z rozbitych rodzin wymagają doraźnej pomocy psychologicznej. Niestety, rozwód rodziców bądź tez rozstanie w przypadku, gdy rodzice nie mieli ze sobą ślubu jest dla dziecka trauma, która pozostaje w jego głowie na bardzo długo. Ażeby dziecko czuło się w tych relacjach o wiele bardziej bezpiecznie, należy dać mu miłość i ciepło. Tyczy się to obojga rodziców. Problemy zaczynają się, gdy jeden z rodziców układa sobie życie na nowo. W obecności psychologa da się te relację poukładać dziecku w głowie.

Psycholog pomoże przygotować dziecko do nowego życia

psycholog dziecięcy - Warszawa MokotówZanim rodzic jednak zwiąże się z inną osobą, najpierw powinien sam w sobie wszystko przemyśleć i poukładać. Samo rozstanie jest bardzo trudne dla niego, a tym bardziej dla dziecka. Już wtedy należy zasięgnąć porady psychologicznej, aby dziecko mogło zrozumieć, że to, co się wydarzyło nie jest jego winą. W przeciwnym razie małoletni lub małoletnia może być pogrążony w smutku. Psycholog dziecięcy – Warszawa Mokotów pomoże także uniknąć sytuacji związanych z obniżeniem wyników szkolnych czy zmianą zachowania. Jeśli jednak rodzic zdecyduje się na nowo ułożyć sobie życie, zanim powie o tym dziecku konieczna może okazać się terapia w poradni rodzinnej. Psycholog dziecięcy będzie miał za zadanie wyjaśnienie dziecku tego, że jego matka lub ojciec są osobami dorosłymi i zasługują na szczęście oraz miłość. Zaakceptowanie nowego partnera matki dla żadnego dziecka nie jest proste. Sytuacja ta może spowodować, iż dziecko może zacząć się cofać w rozwoju, następować będzie jego infantylizacja. Może być także zazdrosny o względy matki lub też nieznośny. Aby tego uniknąć lepiej już za wczasu się przed tym ochronić i pójść po poradę do psychologa. Psycholodzy dziecięcy są doskonale przygotowani do takich zadań. Nie od razu dziecko musi akceptować partnera matki, ale małymi kroczkami z pomocą psychologiczną to się na pewno uda. Psycholog na pewno wyjaśni pozytywne aspekty nowego życia. Uświadomi małemu dziecku, że teraz jego mama będzie szczęśliwa, a to na pewno wpłynie na jej nastrój. Im rodzic bardziej szczęśliwy, tym lepszy dla swoich dzieci.

Akceptacja partnera matki jest procesem bardzo trudnym dla dziecka. Wiadome jest to, że nikt nie zastąpi nikomu biologicznego rodzica, jednak dziecko widząc szczęście mamy samo będzie szczęśliwe. Pozostaje tylko kwestia wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, a tym już może zająć się psycholog dziecięcy, który jest do tego stworzony. Każdy zasługuje na miłość oraz szczęśliwe życie, więc każde dziecko powinno o tym wiedzieć.