Warto używać dodatków do olejów zwłaszcza do starszych silników. Produkty są powszechnie dostępne i są bardzo łatwe w użyciu. Większość dodatków olejowych nadaje się do stosowania zarówno w silnikach benzynowych, jak i diesla. Potrafią one znacznie zwiększyć osiągi silnika oraz przynoszą wiele innych korzyści dla samochodu. Należy jednak pamiętać, aby dobrać odpowiedni dodatek do silnika, ponieważ nie wszystkie będą odpowiednie dla każdego modelu.

Uszlachetniacze do paliw

syntetyczne dodatki uszlachetniające do paliwOdpowiedni dodatek usunie i zredukuje wewnętrzne zanieczyszczenia silnika. Oczyści wtryskiwacze, dysze i ustabilizuje paliwo. Kontrola zawartość wilgoci w paliwie jest korzystna zwłaszcza w warunkach zimowych. Syntetyczne dodatki uszlachetniające do paliw wyraźnie poprawiają osiągi silnika w przypadku starszych silników. Po użyciu tego produktu możemy dosłownie odczuć cichszą pracę silnika i zmniejszony opór. Osady w silniku pochłaniają paliwo, szczególnie podczas okresu rozgrzewania, powodując ubogą mieszankę. Powoduje to spowolnienie lub gwałtowne przyspieszenie, utratę mocy i zwiększoną emisję spalin. Innym efektem jest wzrost temperatury w komorze spalania, który powoduje samozapalenie paliwa, co prowadzi do niekorzystnych zjawisk. Komora spalania i urządzenie do czyszczenia zaworu usuwa te osady i przywraca sprawność silnika. Dodatkowe korzyści to zwiększona ochrona przed korozją i brak pozostałości popiołu. Odpowiedni produkt nadaje się do stosowania we wszystkich nowoczesnych silnikach. Nowoczesne wtryskiwacze paliwa pracują przy bardzo wysokich ciśnieniach i mają otwory, które są wielkości ludzkiego włosa. Osady na dyszach wtryskowych zmniejszają przepływ paliwa i wpływają na rozpylanie paliwa, prowadząc do niepełnego spalania i utraty wydajności. Powodują one również wahanie po naciśnięciu przepustnicy, słabym przyspieszeniu i zwiększonej emisji. Odpowiedni produkt w sposób ciągły czyści wtryskiwacze paliwa, przywracając osiągi i odpowiednie zużycie paliwa. Produkt jest odpowiedni dla wszystkich silników z wtryskiem paliwa.

Podstawową funkcją dodatków do benzyny jest modyfikacja procesu spalania, tak aby emisje z pojazdów spełniały lub przekraczały stawiane wymagania. Na przykład w miastach o wysokim poziomie smogu wymagana jest przeformułowana mieszanina benzyny, która pali się bardziej czysto, a zimą paliwo jest natleniane w celu zmniejszenia tworzenia się tlenku węgla. Aby to osiągnąć, wymagania różnią się w zależności od obszaru i pory roku. Dodatki odgrywają również ważną rolę w kontrolowaniu charakterystyki zapłonu benzyny.