Coraz więcej kobiet korzysta z depilacji laserowej. Wszystko dlatego, że metoda ta jest bardzo popularna. Taki depilator laserowy możemy kupić w większości dużych sklepów. Tak naprawdę to rozwiązanie będzie niesamowicie ekonomiczne. Dobrej jakości depilator laserowy kupimy już za około 1,5 tysiąca złotych i będziemy mogły używać go wtedy, kiedy będzie nam potrzebny. Wyniesie to dużo mniej niż powtarzanie zabiegów w salonie.

Czy depilacja laserowa jest dla mnie?

skuteczna depilacja laserowa w ŁodziDepilacja laserowa jest nieskomplikowanym zabiegiem, jednak i tak posiada szereg przeciwwskazań. Pewne jest, że depilacji laserowej nie mogą poddawać się kobiety w ciąży, a także karmiące piersią. Choroby skóry także mogą być pewnego rodzaju ograniczeniem. Depilacji laserowej nie wykonuje się u osób z bielactwem, łuszczycą, czy rybią łuską. Przeciwwskazaniem są także różnego rodzaju zmiany wirusowe, pojawiające się na skórze. Należą do nich np. opryszczka, brodawka lub kurzajka. Czynnikiem, który wyklucza z zabiegu jest także choroba nowotworowa. Musimy pamiętać także o tym, że jednym z przeciwwskazań do stosowania depilacji laserowej jest stosowanie leków, a także ziół światłouczulających. Należą do nich: dziurawiec, szałwia, bratek, a także skrzyp polny. Zalecane jest ich odstawienie przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Nie zaleca się poddawać zabiegowi w momencie, gdy przyjmuje się antybiotyki, ponieważ ciężko jest przewidzieć reakcję osłabionego organizmu. Jeśli zamierzamy poddać się laserowej depilacji brazylijskiej musimy pamiętać, że miesiączka także jest przeciwwskazaniem. Pamiętajmy o tym, że zawsze przed pierwszym zabiegiem przewidziana jest konsultacja, która rozwieje wszelkie wątpliwości. Jeśli kosmetolog nie wykryje żadnych przeciwwskazań, najczęściej wykonywana jest próba laserowa, która pozwala zaobserwować reakcję organizmu na laser. Musimy zwrócić także uwagę na przygotowanie przed zabiegiem. Przed depilacją laserową powinniśmy zgolić owłosienie za pomocą maszynki. Poza tym musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie naszej skóry. Jeśli szukamy odpowiedniego miejsca, w którym wykonamy zabieg, skuteczna depilacja laserowa w Łodzi będzie najlepszym pomysłem

Depilacja laserowa to ciekawy zabieg, który pozwala uporać się ze zbędnym owłosieniem w wielu miejscach. Jest to niesamowicie wygodne i trwałe rozwiązanie. Musimy jednak pamiętać o tym, że laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, a więc konieczne będzie powtarzanie zabiegu co 4-6 tygodni. Dokładna przerwa pomiędzy zabiegami będzie zależała od naszego typu skóry, włosa, a także od obserwowanych rezultatów. Może zdarzyć się, że kosmetolog zaproponuje inną częstotliwość.