Ponadczasowe złoto, stosowane było do wyrobu biżuterii jeszcze w czasach starożytnych. Każdy z nas pamięta rysunki z piramid egipskich, na których faraonowie i ich żony, noszą złote dekoracje. Długowieczność i wyjątkowa trwałość złotych przedmiotów, sprawiły, iż do dziś nie przeminęła moda na wykonanie wyjątkowych medalików, przeznaczonych do codziennego noszenia, lub jako upominek na wyjątkowe okazje: chrzciny, komunię, osiemnaste urodziny, zdany egzamin, ślub, itd. Medaliki o tematyce religijnych należą do najpopularniejszych.

Medaliki na złotych, długich łańcuszkach

długi łańcuszek złoty z medalikiemWybór prezentu na szczególną okazję jest zawsze trudny. Zwykle informację o zbliżającej się uroczystości, dostajemy ze znacznym wyprzedzeniem. Mamy zatem czas na przygotowanie się i zakup odpowiedniego prezentu. Na szczególne okazje zwykliśmy wybierać rzeczy uniwersalne, które nie wychodzą z mody, nie starzeją się i z czasem nie ulegną zepsuciu. Te wszystkie cechy posiadają wyroby wykonane z czystego złota. Długi łańcuszek złoty z medalikiem o tematyce religijnej, dobrze będzie pasował do rodzinnej uroczystości. Wypada na chrzest, komunię, osiemnaste urodziny, podarować dziecku coś wyjątkowego. Takim właśnie prezentem będzie łańcuszek z medalikiem. Dla młodzieży polecane są znacznie dłuższe łańcuszki niż dla dzieci. Medalik w kształcie serca, najlepiej z mieniącymi się kryształkami, to piękny dowód uczucia, który można podarować ukochanej. Obok zawieszki w kształcie serca, najpopularniejsze medaliki mają kształt okrągły lub owalny. Na nim wyciśnięta jest podobizna np. Maryi, papieża, świętego, anioła stróża. W sklepie z biżuterią dostaniemy duży wybór długich łańcuszków i zawieszek ze złota. Łańcuszki różnią się kształtem. Mogą mieć większe lub drobne oczka, modne są łańcuszki skręcane spiralnie i pełne, przypominające złocony sznurek. Zaletą długiego łańcuszka jest fakt, że można do niego doczepić dowolnie wybrany medalik. jest solidny i trwały.

W ofercie sklepów jubilerskich, podstawowym elementem biżuterii są łańcuszki różnej długości. Dla dzieci oferowane są krótsze a dla starszych coraz dłuższe. jeśli lubimy piękne, stylowe ozdoby o klasycznym fasonie, odnajdziemy z pewnością łańcuszek dopasowany do naszego gustu i preferencji modowych. Koszty zakupu łańcuszka są różne. Złoto wysokiej próby będzie zawsze w cenie. Warto zatem sprawdzić, jaki łańcuszek i medalik kupujemy. Jeśli posiada wysoką próbę, będzie nam towarzyszył przez lata i nie straci swojego blasku. Złoto swymi właściwościami przewyższa inne kruszce.