Jeśli do Twojego budynku nie można podpiąć prądu ze słupów energetycznych, możesz zastosować inne rozwiązanie. Mowa o wykorzystaniu gazu ziemnego oraz agregatów. Tego typu instalacja jest niedroga i w pełni zaspokaja potrzeby mieszkańców domu. Nawet w budynkach publicznych można korzystać z agregatów gazowych, gdyż ich moc jest regulowana. Jeśli jest taka potrzeba, można mieć bardzo wysokie napięcie. Większe nawet, niż z energii pochodzącej z elektrowni państwowej. Jaki agregat musi być, aby tak pracował?

Mocny agregat gazowy do budynku

mocne agregaty gazowe na gaz ziemnyNajlepsze agregaty gazowe nadają się nawet do domów prywatnych, jako stałe źródło prądu. Mocne agregaty gazowe na gaz ziemny powinny posiadać przewód umożliwiający podpięcie ich do państwowych instalacji gazowych. Tym zakład zajmujący się gazociągami założy licznik w Twoim domu i będziesz znał zużycie gazu. Gaz ziemny jest niejednokrotnie łatwiej podpiąć na teren posesji, niż prąd elektryczny. Mocny agregat zazwyczaj stoi w jednym z pomieszczeń piwnicy. Powinien on być dobrze zaizolowany, aby uniknąć problemów z wilgocią w powietrzu. Użytkownik takiego agregatu powinien także zadbać o to, by powietrze w tym pomieszczeniu było odpowiednio suche. Dobry agregat stworzy bez problemu napięcie, które pozwoli dostarczyć prąd o dużym natężeniu do stu dwudziestu gniazdek. Oczywiście zużycie gazu będzie wtedy duże. Dom prywatny nie potrzebuje aż tylu gniazdek, dlatego nie ma problemów z opłacalnością. Do tego nie marnuje się gazu wtedy, kiedy do kontaktu nie jest nic podłączone. Nowoczesne agregaty wysyłają tylko tyle napięcia, ile dany sprzęt potrzebuje. Jest to oszczędne rozwiązanie. Przykładowo telefon komórkowy potrzebuje mniej napięcia, niż jest w gniazdku elektrycznym. Oporniki w tym urządzeniu muszą neutralizować nadmiar energii. Agregat dopasuje natężenie, dlatego zapłacisz mniej. Posiadając dobry agregat nie będziesz musiał przejmować się złą pogodą, która zniszczyła przewody elektryczne. Gaz ziemny w dalszym ciągu będzie do Ciebie dostarczany.

Takie rozwiązania są bardzo rozsądne, zwłaszcza, jeśli mieszkasz na terenie, w którym nie ma dostępu do publicznej energii elektrycznej. Gaz ziemny jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, zwłaszcza, że nie grozi Ci przerwanie jego dostaw. Polska obecnie bierze gaz ziemny z Rosji, Norwegii, a nawet kopalni krajowych, mimo, że nie ma ich zbyt dużo. Generalnie opłaca się mieć taki agregat, nawet jeśli masz podpięcie do elektrowni, ponieważ działa nieprzerwanie nawet gdy okolica nie ma prądu.