Niegdyś zegarki uchodziły tylko za narzędzie umożliwiające pomiar czasu, bez względu na to, gdzie się znajdowaliśmy. Początkowo stosowano mechanizm sprężynowy, tarcze były wykonane ze stopu metali, a paski materiałowe. Z biegiem lat wszystko się zmieniło. Postęp technologiczny dotknął także zegarków. W połowie dwudziestego wieku tradycyjne wskazówki zostały zastąpione wyświetlaczem cyfrowym. W obecnych czasach zegarki mają nieco inną rolę. Przypisuje im się znaczenie przynależności do statusu społecznego. Zegarki są jednym z najsilniej zmieniających się elementów biżuterii. 

Nowoczesne zegarki z drewnianą tarczą

drewniany zegarekKażdy, kto podąża za modowymi nowinkami wie o tym, że praktyczne upominki mają ponadczasowe znaczenie. Inspiracje czerpiemy z zagranicznych magazynów dyktujących trendy. Dobieramy do niego nasz strój, a nie odwrotnie. Dlatego też w naszym modowym trendzie od niedawna zaczęto stawiać na ekologiczne wydania biżuterii. Modny stał się drewniany zegarek. Taki zegarek to klasyka i prostota, ale w nowoczesnej i minimalistycznej formie. Są one stylowe i subtelne. W oryginalny sposób dopełniają każdą stylizację. Jednak to co w nich urzeka to fakt, że pomimo naturalnego wykonania jest to najwyższej jakości produkt pod względem technicznych. Posiada on piękne tarcze, idealnie dopasowane wskazówki, a co najważniejsze jest odporny na zachlapania. Jednak to nie wszystko, co cechuje drewniane zegarki. Interesujący jest fakt, że oprócz tarczy ich bransolety również wykonywane są z drewna. Ze względu na plastyczność i wytrzymałość, najczęściej wykorzystuje się drewno klonowe i orzechowe. Jednak ono nie ogranicza barw zegarków. Miłośnicy niebanalnych kolorów również znajdą coś dla siebie. Zegarki wykonuje się również w odcieniach czerwieni i ciemnej wiśni. Dla podkreślenia elegancji swojej stylizacji możecie zakupić tradycyjne wersje czarno-białe. Są one uwielbiane dla miłośników klonowej stylizacji i głębi czerni drewna hebanowego.

Te wszystkie cechy drewnianych zegarków sprawiają, że są one tak uwielbiane na całym świecie przez pasjonatów tej formy biżuterii. Są oryginalne i nowoczesne. Ich oprawa kolorystyczna sprawia, że są wyznacznikiem trendów w każdym towarzystwie. Wiele z nich posiada także stopery i datowniki, co nadaje im ponadczasowości. Drewniane zegarki zasługują na uwagę każdego, kto uwielbia takie modowe perełki. Są one tak uniwersalnie wykonane, że idealnie czuć się w nich będą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, bez względu na wiek i status społeczny.