Drewniane zegarki kreują trendy modowe

 

Niegdyś zegarki uchodziły tylko za narzędzie umożliwiające pomiar czasu, bez względu na to, gdzie się znajdowaliśmy. Początkowo stosowano mechanizm sprężynowy, tarcze były wykonane ze stopu metali, a paski materiałowe. Z biegiem lat wszystko się zmieniło. Postęp technologiczny dotknął także zegarków. W połowie dwudziestego wieku tradycyjne wskazówki zostały zastąpione wyświetlaczem cyfrowym. W obecnych czasach zegarki mają nieco inną rolę. Przypisuje im się znaczenie przynależności do statusu społecznego. Zegarki są jednym z najsilniej zmieniających się elementów biżuterii. 

Nowoczesne zegarki z drewnianą tarczą

drewniany zegarekKażdy, kto podąża za modowymi nowinkami wie o tym, że praktyczne upominki mają ponadczasowe znaczenie. Inspiracje czerpiemy z zagranicznych magazynów dyktujących trendy. Dobieramy do niego nasz strój, a nie odwrotnie. Dlatego też w naszym modowym trendzie od niedawna zaczęto stawiać na ekologiczne wydania biżuterii. Modny stał się drewniany zegarek. Taki zegarek to klasyka i prostota, ale w nowoczesnej i minimalistycznej formie. Są one stylowe i subtelne. W oryginalny sposób dopełniają każdą stylizację. Jednak to co w nich urzeka to fakt, że pomimo naturalnego wykonania jest to najwyższej jakości produkt pod względem technicznych. Posiada on piękne tarcze, idealnie dopasowane wskazówki, a co najważniejsze jest odporny na zachlapania. Jednak to nie wszystko, co cechuje drewniane zegarki. Interesujący jest fakt, że oprócz tarczy ich bransolety również wykonywane są z drewna. Ze względu na plastyczność i wytrzymałość, najczęściej wykorzystuje się drewno klonowe i orzechowe. Jednak ono nie ogranicza barw zegarków. Miłośnicy niebanalnych kolorów również znajdą coś dla siebie. Zegarki wykonuje się również w odcieniach czerwieni i ciemnej wiśni. Dla podkreślenia elegancji swojej stylizacji możecie zakupić tradycyjne wersje czarno-białe. Są one uwielbiane dla miłośników klonowej stylizacji i głębi czerni drewna hebanowego.

Te wszystkie cechy drewnianych zegarków sprawiają, że są one tak uwielbiane na całym świecie przez pasjonatów tej formy biżuterii. Są oryginalne i nowoczesne. Ich oprawa kolorystyczna sprawia, że są wyznacznikiem trendów w każdym towarzystwie. Wiele z nich posiada także stopery i datowniki, co nadaje im ponadczasowości. Drewniane zegarki zasługują na uwagę każdego, kto uwielbia takie modowe perełki. Są one tak uniwersalnie wykonane, że idealnie czuć się w nich będą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, bez względu na wiek i status społeczny.