Na ulicach większych miast można zauważyć obecnie powiększoną nieco względem kilku poprzednich lat liczbę samochodów. Sam fakt, że coraz więcej ludzi jest sobie w stanie pozwolić na zakup samochodu, jest zjawiskiem pozytywnym. Jednak zwiększona liczba samochodów to także powiększona liczba drogowych kolizji. Z racji wzmożonego ruchy coraz więcej pojazdów ulega wypadkom, a co za tym idzie, coraz więcej z nich trafia do warsztatów naprawczych oraz lakierni samochodowych, gdzie poddawana jest renowacji.

Kiedy należy polerować lakier samochodowy?

polerowanie lakieru krakówPodczas miejskiego ruchu bardzo dużo samochodów ulega stłuczkom. Życie w pośpiechu, wzmożony ruch samochodowy oraz duża liczba pojazdów źle wpływają na statystyki wypadkowe. Dobra wiadomość jest taka, że różnego rodzaju kolizje najczęściej nie są niebezpieczne, a kończą się zwykłymi otarciami karoserii, po których konieczne jest nałożenie świeżej warstwy oraz polerowanie lakieru Kraków jest jednym z tych miast, na terenie którego funkcjonuje kilka porządnych lakierni samochodowych. Dzięki temu tamtejsi kierowcy mogą liczyć na sprawną pomoc w nagłych przypadkach. Samo lakierowanie wraz z polerowaniem zajmuje do kilku godzin – w zależności od wielkości szkód, jakie nastąpiły w wyniku wypadku. Wystarczy zatem zarezerwować sobie jedno popołudnie, umówić wizytę oraz odwieźć samochód do warsztatu. Podczas renowacji lakiernik specjalnym narzędziem ścierającym pozbędzie się w pierwszej kolejności nadmiaru lakieru oraz wyrówna powierzchnię karoserii. Następnie zostaje nałożona farba – tyle warstw, ile to konieczne. To jednak nie wszystko, ponieważ farbę trzeba jeszcze zmatowić – w ten sposób przygotowuje się ją polerowania. Lakiernik używa w tym celu na początku papieru ściernego o niskiej granulacji, a następnie miękkich gąbek, za pomocą których poleruje powierzchnię lakieru. Jeśli klient życzy sobie efektu tak zwanego lustra, nakładane są wówczas dodatkowe substancje chemiczne, które gwarantują pożądany rezultat.

Jak zatem widać, poprzez wzmożony ruch na drogach oraz zwiększoną liczbę wypadków lakiernicy mają obecnie pełne ręce roboty. Do lakierni trafiają jednak nie tylko zniszczone samochody – niektórzy kierowcy przywożą tam swoje pojazdy w celu poprawy ich wyglądu. Każda karoseria z czasem ulega niszczeniu, dlatego coraz więcej osób decyduje się jedynie wypolerować lakier, żeby ich auto wyglądało po prostu lepiej. W ten sposób zachowują się jednak wyłącznie prawdziwi fani motoryzacji – pozostali klienci lakierni to jednak kierowcy powypadkowi.