Obecnie dywaniki samochodowe są elementem, który zawsze jest w samochodzie. Nawet jeśli ktoś nie posiadał przy zakupie samochodu dywaników to zaraz kupuje dywaniki. Pełnią one wiele funkcji. Przede wszystkim chronią tapicerkę przed zniszczeniem i zabrudzeniem. Na rynku jest wiele różnych dywaników, mogą to być dywaniki gumowe, bądź na przykład welurowe. Decyzja co do zakupu należy do właścicieli samochodów. Jednak najwięcej osób wybiera gumowe dywaniki ze względu na zalety jakie posiada.

Zalety dywaników gumowych

dywanik samochodowy gumowy passat b5Dywaniki samochodowe są różnorodne na rynku. Dlatego kupując dywanik musimy wziąć pod uwagę pewne rzeczy. Przede wszystkim jeśli wybieramy dywanik z gumy to czy jest wykonany z gumy z atestem PZH. Samochód podczas gorących dni jest nagrzewany nawet do sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Niestety ale guma w takich temperaturach wydziela specyficzny zapach, który niestety ale nie jest zdrowy dla naszych dróg oddechowych, a przede wszystkim małych dzieci, czy nawet zwierząt. Dlatego przy zakupie musimy sprawdzić, czy posiadają one atest PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Tylko takie dywaniki dają gwarancję bezpieczeństwa. Do każdego samochodu są inne dywaniki. Dywanik samochodowy gumowy Passat B5 jest bardzo popularnym dywanikiem. Są to dywaniki, które łatwo się czyści. Wystarczy je wypłukać na myjni i zaraz są całkowicie czyste. Bardzo dobre to jest wtedy kiedy na zewnątrz jest brzydka pogoda, typu błoto na drogach i tym podobne. Wówczas przy wsiadaniu do samochodu wszystko niesie się na butach. Na dywanikach materiałowych brud ciężko byłoby wyczyścić i długo trzeba czekać, aby wyschły. Natomiast przy dywanikach gumowych problem jest rozwiązany. Dywaniki gumowe produkują do każdego samochodu, jednak przy każdym samochodzie jest inny rozmiar dywaników, a także kształt. Rozmiar, jak i kształt dywanika ma największe znaczenie jeśli chodzi o dywanik od strony kierowcy. Musi być on odpowiednio dopasowany, aby przeszkadzał podczas jazdy.

Reasumując zakup dywaników wiąże się z podjęciem pewnych decyzji. Przede wszystkim jeśli chodzi o rodzaj dywaniku. Po drugie do jakiego samochodu szukamy dywaniku, ponieważ do każdego samochodu mogą one się różnić wieloma elementami. Dywaniki gumowe są bardzo popularne i są dostępne dla każdego samochodu. Koszt zakupu to około trzysta złoty. Można je kupić w sklepie samochodowym, jak i zamówić przez internet z dostawą do domu. Jednak należy się upewnić, że dany dywanik będzie spełniał nasze wymagania, a poza tym będzie pasował do samochodu.