Systemy zajętości parkingowej są tworzone głównie z myślą o przedsiębiorcach prowadzących działalność gospodarczą ukierunkowaną na obsługę parkingową. Systemy zajętości parkingowej pozwalają zoptymalizować koszty związane z prowadzeniem parkingu, wyróżnić go na tle konkurencji jako miejsce, w którym bez problemu znajdziemy miejsce do parkowania, a także uczyni z nas i naszego parkingu innowatora w zakresie sterowania i optymalizowania ruchu drogowego na naszym parkingu.

Automatyzm na parkingu

Parking automatycznyJeszcze do niedawna wydawało się, że systemy zajętości parkingowej to coś z czym możemy spotkać się jedynie w filmach science-fiction. Na chwilę obecną są to systemy coraz częściej wdrażane w wielu parkingach, dzięki którym operator jest w stanie lepiej zarządzać ruchem parkingowym, kierować go w odpowiednie miejsca, uzdatniać, a także na bieżąco monitorować sytuację. Systemy te pozwalają sterować ruchem. Sterowanie to może być pomocne zwłaszcza dla dużych parkingów, gdzie dobra optymalizacja w określonych godzinach, na przykład w związku z jakimś wydarzeniem, może okazać się kluczowa dla funkcjonowania całego parkingu. Wyobraźmy sobie sytuację, w której parking podziemny w jednym z większych miast przeżywa oblężenie związane z premierą w pobliskiej operze bądź w pobliskim teatrze. Dzięki systemowi sterowania dobrze zoptymalizowanym z systemem zajętości miejsc parkingowych możemy bez problemu kierować ruch w pożądane miejsce, dzięki czemu szybciej i prościej będziemy kierować ruchem, który nie jest związany bezpośrednio z wydarzeniem, ponieważ dla przykładu auta te zaparkowane były tam już zdecydowanie wcześniej. Co więcej będziemy w stanie na bieżąco monitorować sytuację która rozwija się w związku z przebywaniem nowych samochodów na miejsca parkingowe. Parking automatyczny to nie tylko idea. Bliżej nieokreślona, znana nam jedynie z filmów. Dzisiaj parking automatyczny to miejsce, które możemy monitorować i którym możemy zarządzać z każdego miejsca. Pomocny jest w tym system monitoringu, który zapewni nam  możliwość stałego monitorowania sytuacji na parkingu, a także pozwoli naszym klientom zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo.

Wysokiej klasy parkingi są bardzo pożądane w wielu miejscach. Sam miałem okazję skorzystać z parkingowego monitoringu, w przypadku kiedy obcy samochód zahaczył podczas parkowania o mój samochód, po czym się oddalił. Dzięki utrzymywaniu przez zarządcę monitoringu na całym obiekcie przez 24 godziny na dobę nie miałem najmniejszego problemu w identyfikacji samochodu sprawcy oraz z uzyskaniem zwrotu z ubezpieczenia sprawcy.