Kosmetyki naturalne cieszą się coraz większą popularnością. Użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę na naturalne pochodzenie składników. Najczęściej w skład kosmetyków naturalnych wchodzą ekstrakty i składniki pochodzenia naturalnego. Zminimalizowane jest dodawanie składników syntetycznych i otrzymywanych chemicznie. Do kosmetyków naturalnych nie dodawane są sztuczne barwniki i konserwanty, a także parabeny.

Ekologiczne pochodzenie kosmetyków

kosmetyki ekologiczne naturalneMuszą posiadać w swoim składzie minimum 95% surowców pochodzenia naturalnego takich jak minerały, ekstrakty roślinne lub zwierzęce, a proces tworzenia powinien być przyjazny środowisku. Zawierają w składzie naturalne konserwanty takie jak witamina E lub inne naturalnie występujące na przykład w owocach. Powinny być tworzone w oparciu o listę wytycznych, które są ujęte w dyrektywach i opiniach organizacji ekologicznych. Przyjazne środowisku kosmetyki ekologiczne naturalne dostępne są w wielu drogeriach internetowych i stacjonarnych. Posiadają wszelkie certyfikaty świadczące o ekologicznym i naturalnym pochodzenie składników. Zaliczane są do nich kremy, emulsje, balsamy, a także środki do pielęgnacji włosów. Zawierają szereg substancji pochodzenia roślinnego intensywnie oddziałujących na tkanki i skórę człowieka. Pozbawione sztucznych substancji mogących wywołać podrażnienia i alergie są niezwykle delikatne i skuteczne w pielęgnacji skóry twarzy i ciała. W ich skład najczęściej wchodzą wyciągi roślinne, woski pszczele, a także śluz ślimaka. Do najbardziej popularnych w ostatnich latach zaliczane są kosmetyki pochodzenia konopnego zawierające w swoim składzie ekstrakty CBD. Bardzo popularne są także maski ze śluzem ślimaka działające odmładzająco i redukujące wszelkie niedoskonałości skóry. Wszystkie kosmetyki pochodzenia naturalnego bogate są w minerały i witaminy, a bioaktywne substancje pomagają w utrzymaniu zdrowej i pięknej cery. Stosowane są także do codziennej pielęgnacji włosów.

Szampony i odżywki pozbawione SLS oraz innych substancji negatywnie wpływających na strukturę włosów utrzymują skórę głowy w dobrym stanie i pomagają w odbudowie zniszczonych środkami chemicznymi i środowiskowymi włosów. Zawierają szereg substancji i wyciągów z ziół pomagających w odbudowie mieszków włosowych i regulują procesy związane z prawidłowym wzrostem włosów. Wyciągi z ziół stosowane są także w preparatach na niedoskonałości skóry takie jak trądzik, nadmierne łuszczenie lub alergie. Normalizują procesy zachodzące w tkankach, wpływają na regenerację włókien kolagenowych i elastyny, a także regulują wydzielanie sebum. Wykazują wszechstronne działanie na skórę i pomagają w zachowaniu zdrowej i promiennej cery.