Przez bardzo długi czas po skończeniu studiów szukałem odpowiedniej dla siebie ścieżki zawodowej. Studia wybrałem dość przypadkowo, aby tylko mieć wyższe wykształcenie i nie musieć się zbytnio namęczyć, by je zdobyć. Studiowałem poligrafię i nauczyłem się tam całkiem wielu przydatnych rzeczy. Tylko wtedy jeszcze nie widziałem, czy te rzeczy przydadzą mi się w mojej przyszłej karierze. Raczej nie widziałem siebie w roli pracownika firmy poligraficznej lub właściciela punktu ksero, wydawało mi się to zbyt prozaiczne.

Koperty z firmowym nadrukiem

koperty z logo firmyKiedy skończyłem więc studia, nie wiedziałem, co ze sobą zrobić. Jak w przypadku wielu innych spraw w moim życiu, tutaj tez zadecydował przypadek. Spotkałem bowiem dawno nie widzianą koleżankę z liceum, która pracowała jako specjalistka do spraw marketingu pewnej firmy i pilnie poszukiwała porządnej firmy, która wykona dla niej dużą ilość wysokiej jakości kopert z logo jej firmy. Ponieważ akurat miałem możliwość przyjęcia takiego zlecenia (mogłem skorzystać z maszyn zaprzyjaźnionej firmy za bardzo drobną opłatą – bardzo polubili mnie bowiem podczas moich praktyk studenckich), zaoferowałem, że mogę to zrobić za stosunkowo niewielką opłatą. Koleżanka była zachwycona, wiedziała, że na mnie można polegać, dlatego bez wahania przekazała mi zlecenie. Był mały problem z moim brakiem osobowości prawnej, ale jakoś udało się to załatwić. Przyjąłem więc to zlecenie i efekty okazały się doskonałe – mój klient był zachwycony i chciał zlecić mi kolejne prace. Teraz to już była dla mnie pora na otwarcie własnej firmy. Za zarobione pieniądze kupiłem używany sprzęt, który mimo wszystko był jeszcze całkiem dobry i zabrałem się do pracy. Kolejne zlecenie także poszło świetnie i dobrze na nim zarobiłem. Po tym zleceniu posypały się kolejne iko9lejne. obecnie moja firma jest już bardzo dużym zakładem i zatrudnia kilkanaście osób. naszym sztandarowym produktem są koperty z logo firmy i właśnie ten produkt jest u nas zamawiany najczęściej. jestem bardzo szczęśliwy, że wszystko się tak potoczyło.

Moim zdaniem porządne koperty do korespondencji są wizytówką firmy i dlatego warto jest zainwestować w produkt jak najwyższej jakości, jeśli chcemy być na rynku jako porządna, trzymająca wysokie standardy firma. Niby każdy może sobie wydrukować na kopercie samodzielnie logo swojej firmy, ale na pewno nie będzie to taka jakość, jakiej może dostarczyć wyspecjalizowana firma. Dlatego zamówienie kopert firmowych to doskonała inwestycja, która na pewno zaprocentuje.