Uważam, że stare polskie przysłowie mówiące, że „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” jest stuprocentowo prawdziwe. Z tego też powodu bardzo dbam o to, aby moje miejsce do spania było jak najbardziej komfortowe. Podstawa jest oczywiście wygodne łóżko z dobrym sprężynowym materacem. Łóżko w naszej sypialni jest niezwykle wygodne i bardzo szerokie, abyśmy nie musieli spać za bardzo ściśnięci. Każde z nas podczas snu potrzebuje dużo przestrzeni. Ważna jest także odpowiednia kołdra lub koc do przykrycia oraz wygodne poduszki.

Chłodna pościel na lato

pościel satynowaMy mamy na zimę ciepłą puchową kołdrę, na cieplejsze dni lżejszą, także puchową kołdrę, a kiedy jest naprawdę gorąco śpimy tylko pod kocem lub nawet lekkim prześcieradłem. Co do poduszek, to każde z nas ma inną. Preferujemy raczej małe płaskie poduszki, mąż ma taką niewielką poduszkę, ja natomiast, ze względu na problemy z szyją, śpię na specjalnej poduszce ortopedycznej. Dzięki niej przestałam mieć bóle szyi i skurcze rąk, jest naprawdę cudowna. Bardzo ważna jest również odpowiednia pościel. Uwielbiam ten moment, kiedy kładziemy się do świeżo zmienionej pościeli, wtedy najlepiej mi się usypia. Mamy kilka ładnych, porządnych kompletów pościeli. Kilka z nich jest bawełny, w ładne wzory, ale moja ulubiona pościel, szczególnie na gorące letnie dni, to pościel satynowa. Nasza jest w kolorze granatowym i jest naprawdę wspaniała. Nic lepiej nie chłodzi, kiedy noc jest gorąca, niż ta pościel. Poza tym, kiedy w niej śnię, czuję się jak jakaś księżniczka z zamorskich baśni, naprawdę bajkowo. Nasza pościel, poza tym, że jest piękna, to doskonale się pierze i jest jakaś taka niesamowita, że nie trzeba jej prasować. Uwielbiam te ciepłe letnie dni, kiedy wskakujemy do chłodnej satynowej pościeli. uwielbiam w tej pościeli rano w weekend trochę się powyciągać i poleniuchować, nie ma naprawdę nic lepszego. W takiej ekskluzywnej, luksusowej pościeli dopiero człowiek może dobrze się wyspać. Ja zawsze mam w niej cudowne, bajkowe sny, dlatego bardzo lubię, kiedy nadchodzi jej czas.

Dobór odpowiedniej pościeli jest bardzo istotny, bo od niej zależy jakość snu. Bardzo dobrym pomysłem, szczególnie na letnie upalne dni, może być pościel satynowa, która nie dość, ze pięknie wygląda, ma też doskonałe właściwości chłodzące ciało. Poza tym taka pościel jest tak piękna, że może być doskonałym pomysłem na przykład na weselny prezent. na pewno sprawi obdarowanej osobie wiele radości. W takiej pościeli człowiek czuje powiew luksusu. Bardzo dobrze się w niej śpi.