Uwielbiam starocie. To mój prawdziwy konik. Zajmuję się kolekcjonowaniem staroci już od dłuższego czasu, pasją tą zaraził mnie mój wujek wiele, wiele lat temu, kiedy zabierał mnie na targi staroci, aby polować tam na najlepsze okazje. Kiedy sama podrosłam, kontynuowałam tę tradycję i cały czas uwielbiam myszkować po pchlich targach w poszukiwaniu niebywałych okazji. Nie lubię kupować w sklepach, czy też tam, gdzie są na sprzedaż jedynie starocie, ponieważ ceny s tam strasznie wysokie. A cały urok jest w tym, by kupić za bezcen.

Oryginalny stół z dawnych lat

Dlatego gdziekolwiek jestem, nie przepuszczę żadnej okazji i zawsze wybieram się na pchli targ. stylowy stół art decoNajwiększe okazje można upolować w kartonach, do których nikomu nie chciało się zajrzeć, a można tam znaleźć prawdziwe cudeńka. parę razy również za granicą udało mi się natrafić na prawdziwą okazję. W Brukseli na przykład jest pełno mebli z przełomu wieków dziewiętnastego i dwudziestego i można je kupić często po naprawdę bardzo okazyjnej cenie. Belgia nie została bowiem tak dotknięta wojną, jak Polska, stąd tez wiele tych rzeczy się tam zachowało. Ostatnio na przykład, podczas mojej wizyty u przyjaciół w Brukseli, udało mi się upolować przepiękny, oryginalny i stylowy stół art deco. jest to prawdziwe cacko, wykonane z wysokogatunkowego drewna. Jest to nieduży okrągły stolik kawowy w kolorze mahoniowym, pięknie wykonany i bardzo piękny w swej prostocie. Kupiłam go naprawdę za psie pieniądze, a kiedy myślę, jak cudnie będzie się prezentował w moim salonie wśród innych mebli art deco, uśmiech sam pojawia się na mojej twarzy. Już nie mogę się doczekać, kiedy go postawię w salonie, planuję na nim ułożyć koronkową serwetę, do tego stylowy i prosty wazonik oraz mosiężną lampkę również w stylu art deco. Bardzo się ciesze, ze udało mi się tak okazyjnie upolować ten stolik, już dawno nie trafiłam aż na tak wielką okazję. Jutro wyruszam na dalsze poszukiwania, być może uda mi się natrafić na jeszcze jakieś starocie w korzystnych cenach. Zapomniałam wspomnieć, ze stolik jest w doskonałym staniu i praktycznie wymaga renowacji.

Meble w stylu art deco są obecnie bardzo poszukiwane na rynku przez koneserów sztuki i wysokojakościowych sprzętów. Oryginalne meble art deco były doskonale wykonane z wysokiej jakości materiałów (drewna) i cechowała je prostota wykonania, a także wysoka funkcjonalność. Z tego względu doskonale sprawdzają się również w czasach obecnych i z powodzeniem dopełnią wystroju każdego wnętrza, Warto jest sprawić sobie przynajmniej jeden taki mebel, na przykład stolik.