Eleganckie fronty lakierowane

Fronty to najczęściej dominujący i reprezentacyjny element mebli kuchennych, czy łazienkowych. Meble wykonywane z płyt wiórowych najczęściej wyposażone są we fronty z tego samego materiału lub forniru. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów frontów zarówno matowych jak i lakierowanych, które wyglądają zjawiskowo, elegancko i dodają wyjątkowego stylu pomieszczeniom, czy kuchni. Rozwój branży stolarskiej przekłada się na bardzo precyzyjnie, estetyczne i trwałe fronty lakierowane.

Trwałe i piękne fronty lakierowane

dopasowane fronty lakierowaneWe współczesnym budownictwie a przede wszystkim aranżacji wnętrz bardzo popularnej jest maksymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, dostępnego w pokojach i kuchni. Pełne zabudowy, wykonywane z mebli są wiodącym prym pod względem eleganckiego wystroju oraz funkcjonalności. Nowoczesne rozwiązania aranżacyjne oraz meble wykonywane na wymiar, cechują się optymalnym dopasowaniem wymiarów mebli kuchennych do posiadanej przestrzeni, z zachowaniem miejsca niezbędnego do swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. Dopasowane fronty lakierowane to nieodzowny element każdej kuchni. Ważne jest, aby fronty wykonane były precyzyjnie, w uwzględnieniem gabarytów korpusów mebli. Eleganckie, szykowne a przede wszystkim wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu fronty lakierowane prezentują się bardzo gustownie w każdej funkcji, dodatkowo świetnie pełnią swoją funkcję dzięki dodatkowym elementom jak nowoczesne ciche zawiasy, czy elementy zastępujące tradycyjne uchwyty, co dodatkowo zwiększa przestrzeń w kuchni. Najczęściej fronty wykonywane są w płyt wiórowych bądź forniru, materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, twardych i świetnie nadających się do pokrycia płyty farbą oraz lakierem, nadającym frontom połysku. Trudno wyobrazić sobie nowoczesną i elegancką kuchnię bez frontów lakierowanych. Są one bardzo cenione przez samych użytkowników mebli kuchennych jak i stolarzy oraz firmy zajmujące się produkcją mebli na wymiar oraz gotowych wyrobów.

Obecne rozwiązania stosowane przez projektantów wnętrz oraz firmy stolarskie pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni dostępnej w kuchni oraz innych pomieszczeniach. Fronty lakierowane to zwieńczenie mebli, które nadaje wnętrzu dodatkowego uroku oraz szyku. Łatwe w czyszczeniu, eleganckie i wytrzymałe, fronty lakierowane są obecnie najczęściej stosowanym rodzajem frontów w meblarstwie. Cenione z uwagi na możliwość pomalowania frontu na różnego rodzaju kolory, dopasowane do koloru korpusu oraz pomieszczenia. Warstwa lakieru pełni funkcję ochronną oraz estetyczną.