Meblościanka to rodzaj mebla, który czasy swej świetności przeżywał w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Do dzisiaj w wielu starszych, nieremontowanych mieszkaniach lub domach możemy spotkać się z tego typu zabudową. Jej widok raczej nie wzbudza w nas pozytywnych emocji. Może jednak warto zapoznać się ze współczesną wersją sposobu umeblowania sprzed lat?

Współczesne wnętrze a elegancka meblościanka

elegancka meblościanka dreamWielu z nas na samo wspomnienie o meblościance od razu widzi pomieszczenia, w których wychowała się większość osób z obecnie żyjących pokoleń. Ściana przesłonięta zabudową z mebli, która często sięgała aż do samego sufitu. Nierzadko szafka ze szklaną witryną, za którą stały porcelanowe figurki. Do tego niezbyt ciekawy kolor imitacji drewna i masywność. Choć jedno trzeba przyznać, mieściło się tam praktycznie wszystko. Mimo to, z biegiem czasu zaczęto odchodzić od meblościanek, idąc w kierunku pojedynczo wybieranych mebli. Ma to swoje zalety. Możemy w ten sposób każdą z szaf, komód czy półek dostosować do indywidualnych wymagań. Idealne rozwiązanie dla osób, które są kreatywne i cenią sobie nietuzinkowość. Jednak od jakiegoś czasu konsumenci na nowo zaczęli interesować się meblościankami. Zapewne za sprawą obszernej i oferty, dostępnej na obecnym rynku. Dzisiaj zabudowa z mebli nie zawsze kojarzy się z tym, co zapisało się w naszych wspomnieniach. Przykładem tego jest choćby elegancka meblościanka dream. Minimalistyczna, idealnie wpisuje się w aktualne trendy wystroju wnętrz. Dzięki możliwości wyboru spośród kilku połączeń kolorystycznych mamy możliwość, choć w małym stopniu, dostosowania jej do naszych wymagań. Całość składa się z dziewięciu elementów: dwóch środkowych szafek RTV, dwóch bocznych szafek RTV, panelu z półkami i czterech witryn. Poszczególne segmenty nie są ze sobą połączone na stałe, więc bez przeszkód możemy je ze sobą łączyć lub rozdzielać, a w razie potrzeby z któregoś zrezygnować. Co do wiszących witryn, producent dał nam możliwość podjęcia decyzji, ile spośród nich ma być przeszklone. Wiadomo, że nie każdy posiada taką samą ilość przedmiotów, które nadają się lub zasługują na to, żeby być wyeksponowane.

Nie ma powodów, aby obawiać się współczesnych meblościanek. Za sprawą naszych wspomnień i skojarzeń, wciąż błędnie je postrzegamy i tym samym odbieramy sobie jedną z możliwości na aranżację własnej przestrzeni. Może warto wybrać się do sklepu i zobaczyć co znajduje się w aktualnej ofercie? Żadne ze współczesnych wnętrz na pewno nie ucierpi, jeśli stanie w nim opisana meblościanka. Wręcz przeciwnie, doda mu ona elegancji i charakteru.