Poszukiwania kamerzysty na ślub i wesele wzbudza wśród narzeczonych wiele emocji. W ostatnich latach wielu z moich znajomych rezygnowało z filmu ślubnego, bo długie i nudne nagrania nie sprzyjały powrotom do nich. Natomiast stosowane przez kamerzystów-tradycjonalistów sprawiało, że nikt nie chciał oglądać siebie ponownie. Na szczęście ta epoka już jest za nowożeńcami a nowocześni kamerzyści z profesjonalnym studio potrafią wyczarować takie filmy ślubne, że jeszcze długo po wielkim dniu chce się do nich powracać.

Nowoczesne filmy ślubne

Film ślubnyRóżnorodność ofert studiów zajmujących się filmowaniem wesel sprawia, że właściwie każdy jest w stanie znaleźć pakiet skrojony na miarę jego potrzeb. Film ślubny musi przecież cieszyć zleceniodawcę, który bardzo krytycznie podchodzi do swojego wyglądu. Najpopularniejszym obecnie rodzajem filmów ślubnych jest teledysk, który w kilka minut opowie całą historię tego ważnego dnia. Dynamiczny montaż i odpowiednio dobrane kadry połączone z muzyką bardzo poruszają i pokazują wyłącznie najpiękniejsze momenty. Ze względu na długość filmu i jego niewielką wagę, łatwo go wysłać do gości weselnych, którzy tradycyjnie chcą obejrzeć wszystkie pamiątki. Nieco dłuższe, około dziesięciominutowe formaty zawierają bardzo często także pełne nagranie momentu składania przysięgi małżeńskiej przez małżonków. Zazwyczaj również taki format wymaga szybkiego montażu i sztuczek stosowanych przez fachowców. A filmy do pół godziny są w stanie w pełni zmieścić zarówno przysięgę małżeńską, jak i błogosławieństwo rodziców. Zwykle dodatkowo nowożeńcy otrzymują także półtoragodzinne nagranie zawierające więcej szczegółów. Dzięki temu nie tracą dość długiego elementu jakim są oczepiny i zabawy z nimi związane. Taka opcja satysfakcjonuje zwykle rodziców młodej pary, którzy wciąż podchodzą tradycyjnie do tematu filmu weselnego. Warto zamówić go w kilku egzemplarzach, aby nie stracić cennych wspomnień, gdy jedyny egzemplarz filmu zaginie.

Jak widać, dzięki dynamice zmian w filmowaniu ślubów nie warto rezygnować z tej pamiątki, bo technologia i umiejętności kamerzystów pozwalają na oddanie w ręce nowożeńców cudownej pamiątki, którą z chęcią będą oglądać wspólnie z najbliższymi. Dodatkowo długość poszczególnych filmów ślubnych i ich dynamika pozwalająca zamknąć całą noc w kilkuminutowym teledysku sprawiają, że można się nimi z łatwością podzielić ze wszystkimi gośćmi. Wystarczy przesłać go przez dysk w sieci i udostępnić, aby każdy mógł go obejrzeć, a nawet zachować.