W sklepach ogrodniczych można kupić najwyższej jakości produkty oraz narzędzia do tworzenia pięknych ogrodów. Można tam również zakupić folią do oczka wodnego, która tak naprawdę ma bardzo dużo zastosowań. Cena za taką folią do oczka wodnego jest uzależniona od materiału, z jak kiego ją wykonano oraz jej grubości. Najbardziej podstawowe grubości folii to 1 mm, 1,1 mm oraz 1,2 mm. Oczywiście grubsza folia również dostępne są w sklepach w sprzedaży.

Folia do oczka na długie lata

wytrzymała folia do oczka wodnego 1mmFolie do akwenów wodnych można zakupić w kilku grubościach. Najczęściej wybierana jest folia o grubości 1 mm. Folia wykonana z PCV jest odporna na zadrapania i ogólne zniszczenia. Ponadto jest odporna na promieniowanie słoneczne oraz na przymrozki. Jest to bardzo istotne ponieważ większość użytkowników nie ochrania swoje oczka wodne na okres zimy. Oczywiście woda z tych zbiorników powinna być spuszczona tak by nie doszło to samo że zdjęcia oraz uszkodzenia folii PCV. Polecana i wytrzymała folia do oczka wodnego 1mm to koszt około 20 złotych za metr kwadratowy. W sklepach kwoty wahają się już od około 6 zł za metr kwadratowy. Oczywiście taka cena jest uzależniona typowo od grubości folii. Im grubsza tym cena za nią będzie większa, lecz ich wytrzymałość także będzie na wyższym poziomie. Niektóre firmy, które produkują najlepsza i najbardziej jakościowe folię do oczek wodnych oraz innych akwenów mają często promocyjne ceny w okresie jesieni i zimy właśnie na tego typu materiały. Najbardziej popularne materiał, który stosowany jest do uszczelniania oczek wodnych to właśnie folia PCV czyli inaczej wykładzina z polichlorku winylu. Kolejna to folia EPMD. Oba te materiały są zdecydowanie trwalsze od fauli z polietylenu i charakteryzują się dużą elastycznością oraz wytrzymałością na wszelkie go rodzaju zniszczenia. Dobrze położona folia oraz dbanie o swój mały akwen wodny w naszym ogrodzie pozwoli na cieszenie się pięknym widokiem oczka wodnego przez wiele lat. Producenci folii dają aż dziesięcioletnią gwarancję na swoje folia do zbiorników wodnych.

Folie, które dajemy na dno naszych zbiorników wodnych zazwyczaj występują w dwóch podstawowych kolorach jest to kolor czarny oraz niebieski. Użytkownicy zazwyczaj wybierają folią w kolorze czarnym, która nie rzuca się aż tak w oczy. Oczywiście to niebieskie także mogą bardzo dobrze wyglądać jeśli są idealnie wkomponowane do całego akwenu wodnego. Folia jaką zamawiamy przez stronę internetową przychodzi w rolce jest do samodzielnego montażu w oczku wodnym.