Ślub i wesele to wydarzenia, które często planowane są przez wiele miesięcy. Para młoda pragnie, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik oraz żeby ich goście weselni byli maksymalnie zadowoleni. W budżecie przeznaczonym na organizacje tego wspaniałego wydarzenia powinien znaleźć się punkt dotyczący zatrudnienia profesjonalnego fotografa. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru tego najlepszego?

Jak wybrać fotografa na własny ślub?

fotograf na weseleDzień ślubu i wesele to z pewnością bardzo dynamiczny i intensywny czas zarówno dla pary młodej, jak i dla gości. Dużo dzieje się szczególnie podczas zabaw oraz tańców, dlatego potrzebny jest nam fotograf, który dobrze radzi sobie z fotografiami w ruchu, a nie tylko ze spokojnymi zdjęciami z wnętrza kościoła. Przed przystąpienie do szukania musimy zastanowić się nad tym, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na dobrego fotografa. Warto przejrzeć oferty i portfolio wszystkich fotografów z okolicy. Następnie można popytać ludzi na forach czy serwisach internetowych o polecanych fotografów. Przed zdecydowaniem się na tego konkretnego, powinniśmy wiedzieć czy nie spóźnił się na sesję i ceremonię, jak wywiązał się ze swoich obowiązków, czy nie przeszkadzał swoją obecnością na weselu. Kiedy już zweryfikujemy wszystkie dostępne informacje i opnie, stwórzmy listę ludzi, których chcielibyśmy zatrudnić i rozpocznijmy dzwonienie. Często profesjonalni i polecani fotografowie mają bardzo ograniczoną ilość miejsc i na ich usługi można czekać miesiącami. Jeśli fotograf na wesele ma wolny termin, który pokrywa się z naszym, należy omówić z nim zakres usług, zapytać o ich ceny oraz porozmawiać o stylu, w jakim chcielibyśmy wykonać nasze zdjęcia. Niewątpliwym atutem fotografa jest liczba pomysłów na sesję, które może nam zaoferować. Może on także posiadać dodatkowe akcesoria, które urozmaicą nasze ślubne fotografie. Niektórzy posiadają w ofercie takie usługi jak zdjęcia z drona, filmowanie z powietrza czy wynajęciem fotobudki, która świetnie sprawdza się podczas imprezy weselnej. Goście czują się swobodnie w takiej budce, nie czując na sobie niczyjego wzroku.

Fotograf na ślub i wesele to osoba, która musi cechować się kreatywnością i umiejętnością pracy w tłumie. Oprócz sprzętu, z jakiego korzysta, ważne jest także zaangażowanie i pomysły na sesję ślubną. Przed wyborem fotografa warto przejrzeć opinie na jego temat, obejrzeć przykładowe zdjęcia z jego portfolio oraz wypytać znajomych o to, którego z nich polecają. Wybór dobrego fotografa to gwarancja na to, że otrzymamy wyjątkowe pamiątki z tego ważnego dnia.