Coraz częściej mamy problemy z włosami oraz skórą głowy. Dokucza nam silny łupież, nasze włosy stają się matowe i wypadają. Czasem to brak witamin i minerałów, innym razem może to być kwestia stosowania nieodpowiednich kosmetyków do układania i modelowania włosów. Czasem przyczyną złej kondycji naszych włosów może być jakaś choroba. Zamiast jednak domyślać się, co jest przyczyną wszystkich problemów, powinniśmy udać się do trychologa, który obejrzy nasze włosy i postawi właściwą diagnozę oraz zaproponuje odpowiednie leczenie.

Stawiamy na rekomendowanych lekarzy trychologów

rekomendowany lekarz trychologDla niektórych pojęcie trycholog może być jeszcze obce i nie zawsze wiemy, czym zajmuje się ten lekarz. Odpowiedź jest bardzo prosta, gdyż trycholog jest lekarzem, który zajmuje się problemami związanymi ze złą kondycją włosów oraz skóry głowy. Jeśli mamy więc kłopoty z naszymi włosami powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty, jakim jest rekomendowany lekarz trycholog, który zbada nasze włosy od samej cebulki. W gabinecie każdy trycholog posiada aparaturę przypominającą sprzęt do wykonywania badań USG, dzięki której widzi nasze włosy w dużym powiększeniu. Widzi też stan skóry naszej głowy i postara się postawić odpowiednią diagnozę, która pozwoli na podjęcie odpowiedniego leczenia. Najczęstszą przyczyną złej kondycji włosów są problemy hormonalne. Gdy trycholog postawi taką diagnozę powinniśmy udać się do odpowiedniego lekarza specjalisty. Jeśli nasze włosy są osłabione z powodu braku odpowiednich minerałów i witamin w naszym organizmie, trycholog przepisze nam odpowiednie leki i suplementy diety poprawiające kondycją naszych włosów. Efekty takich kuracjach widoczne są już po pierwszych tygodniach ich stosowania. Włosy ponownie staną się silne i odzyskają swój pierwotny połysk. Witaminy wspierają wzrost naszych włosek już na poziomie cebulek, które także zostają wzmocnione. Czasem wystarczy tylko wymiana szamponu oraz kosmetyków do pielęgnacji włosów oraz odstawić na jakiś czas lokówkę i prostownicę.

Jeśli będziemy mieli jakieś problemy związane ze złą kondycją naszych włosów, powinniśmy udać się do dobrego lekarza trychologa, który je zbada oraz postawi właściwą diagnozę. Sami nie powinniśmy szukać sposobów na poprawę kondycji włosów w internecie. Tylko lekarz jest bowiem w stanie dokładnie zbadać włosy i skórę głowy, a następnie wskazać przyczynę ich osłabionej kondycji i wypadania. Po odpowiednio dobranej terapii, nasze włosy znów staną się mocne i lśniące. Nadto, pozbędziemy się kłopotliwego łupieżu a nawet wypadania włosów.