Stylowe i elegancie komody zawsze były popularne w wielu domach. Miały one różne wielkości, zbudowane były też z różnych materiałów. dawniej bardzo często używano komód zbudowanych z jasnego drewna sosnowego lub ciemniejszych z drewna bukowego. Dzisiejsze meble są nieco bardziej ekologiczne i swój styl przejawiają w formie prostoty. Niecałkowitą nowością są komody w kolorze białym, składających się w dużej mierze z kompozytu. Gdzie one mogą pasować?

Uniwersalne komody w kolorze białym

białe komodyKolor biały, tak samo jak i kolor czarny jest kolorem neutralnym. W związku z tym pasuje do każdego stylu, jednak o jednym trzeba pamiętać. Ażeby białe komody nie zlewały się ze ścianą równie białą, najlepiej jest je postawić w miejscu, gdzie ściany będą kontrastujące. Nie musi to być ciemny kolor, wystarczy ściana cytrynowa lub błękitna. Najładniej jednak białe komody pasują do wnętrz, które mają ściany pomalowane w barwie żywej, energetycznej. Zaliczyć tu można fuksję, ostry pomarańcz lub kolor oliwkowy. Ponadto komody będą pasowały do pozostałych kolorów. Przejdźmy teraz do miejsc, w których można postawić białe komody. Wbrew pozorom pasują one wszędzie, nawet w łazience, jednakże najczęściej używa je się do sypialni. tam przechowywane są skarpety i pozostała bielizna. Jest to także miejsce doskonałe do przechowywania dokumentów, płyt czy gier planszowych. Wszystko zależy od potrzeb mieszkańca. Komody można postawić w salonie. Będą one ciekawie wyglądały, gdy postawimy ich kilka obok siebie wzdłuż całej ściany. Wtedy mogą stanowić też podstawę na telewizor lub sprzęt grający. Takie komody prezentują się doskonale do salonu o charakterze angielskim. Mała komoda w kolorze białym bardzo elegancko będzie również wyglądać w przedpokoju. Tam można ją użyć, jako szafkę na budy. Ponad nią warto powiesić lustro lub wieszak. Oprócz tego świetnie będzie wyglądać, gdy postawimy na nią opadające kwiaty. Jedną z takich roślin może okazać się paproć. Kolor zielony i biały w końcu są dla siebie kolorami idealnymi.

Komody w kolorze białym są bardzo eleganckie oraz uniwersalne. Ich wygląd to jedno, jednakże ważniejsza jest ich funkcjonalność. Niewątpliwie są przydatne w każdym domu w wielu pomieszczeniach. Zmieścić można tam wszystko, co się zmieści. Współczesne komody są dość pojemne, więc osoba je posiadająca jest zadowolona, ponieważ nic nie leży na wierzchu, a jest schowane wewnątrz mebla. Należy jednak pamiętać o tym, ażeby białe komody często czyścić żeby wyglądały elegancko oraz estetycznie.