Konopie indyjskie posiadają wiele właściwości zarówno tych złych, jak i ty dobrych. Zaczynając od tych, o których nie powinno się mówić a kończąc na leczniczych. Istnieje wielu zwolenników, twierdzących że olejek z konopi posiada bardzo cenne dla zdrowia właściwości. W Polsce sadzenie konopi indyjskich jest nielegalne. Jednak w tej sferze wyjątek mogą stanowić konopie lecznicze. Pod warunkiem że spełnią one określone wymogi oraz dostaniemy odpowiednie zezwolenie.

Najczęstszy wybór nasion konopi indyjskich – Blue Cheese

blue cheese nasionaW związku z faktem iż w Polsce jest możliwość uprawy konopi indyjskiej, można również kupić i jej nasiona. Jednak powinniśmy je kupować jedynie od sprawdzonych sprzedawców i nigdy nie ryzykować. Jeśli mamy wątpliwości co do prawa w tym zakresie, warto skontaktować się kompetentnymi osobami lub przeczytać odpowiednie artykuły, gdzie dowiemy się jakie zasady są stosowane w przypadku chęci sadzenia konopi indyjskiej. Jeśli już będziemy wiedzieć co i jak wygląda, jedną z popularnych konopi jakiej nasiona są kupowane jest blue cheese. Bez problemu znajdziemy oferty blue cheese nasiona nawet na popularnych portalach aukcyjnych. Również istnieje możliwość kupna suszu. Nie posiada on efektów psychoaktywnych i spełnia określone normy. W takiej sytuacji jest on w pełni legalny. Jednak dla miłośników tej cudownej rośliny, zdecydowanie większą wartość mają nasiona. Jeśli nie zdecydujemy się na ich zakup na portalu aukcyjnym, istnieją również specjalne sklepy stacjonarne oraz internetowe. Tam również możemy się skonsultować co do wybrania odpowiednich nasion. Z pewnością sprzedawca doradzi nam swoją fachową wiedzą, jakie nasiona wybrać oraz jak taką roślinę pielęgnować. Warto zawsze wybierać sprawdzone miejsca, gdzie mamy pewność że wszytko jest legalne. Pamiętajmy jednak że w przypadku jeśli chcemy założyć legalnie własną uprawę konopi leczniczej, to powinniśmy zgłosić się do stosownego urzędu o odpowiednie zezwolenie. A nasza odmiana musi posiadać określone parametry spełniające wymogi regulujące te kwestie w naszym kraju.

W niektórych krajach nasiona konopi są powszechnie stosowane na przykład w przemyśle spożywczym. Często już nawet u naszych sąsiadów Czechów, można spotkać takie nasiona dodawane do czekolady lub nawet piwa. Jednak jest to oczywiście odmiana bez substancji psychoaktywnych i w pełni legalna. To też niektóre kraje doceniają właściwości odżywcze oraz lecznicze tej rośliny. Która zdecydowanie posiada również wiele swoistych pozytywnych zalet a nie tylko wady.