Gdzie kupię ręczniki jednorazowe?

Prowadzę małą restaurację w centrum miasta. To świetny interes, gdzie codziennie mam duży ruch. Przez mój lokal gastronomiczny przewija się sporo gości. Powoduje to duży utarg, ale także wymaga ode mnie i mojego personelu ciągłego sprzątania po jednych gościach i szykowania lokalu na następnych klientów. Ostatnio zauważyłam, że środki czystości są bardzo drogie, w zasadzie coraz droższe. Postanowiłam spróbować jakoś zminimalizować koszty utrzymania czystości w moim lokalu. Zaczęłam od miejsca, w którym robię zakupy.

Kupiłam ręczniki prosto od producenta

produkcja ręcznikówZauważyłam, że sklep w którym się zaopatruje narzuca bardzo wysoką marżę. Postanowiłam sprawdzić jak kształtują się ceny ręczników do czyszczenia w przypadku zakupów prosto od producenta. W tym celu skorzystałam z internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: produkcja ręczników, i zaczęłam przeglądać wyniki. Okazało się, że kupując takie ręczniki od producenta można bardzo dużą zaoszczędzić, ponieważ są dużo tańsze. Takie ręczniki są bardzo uniwersalne i przydatne w przypadku prowadzenia lokalu gastronomicznego, więc w skali tygodnia czy miesiąca zużywa się ich bardzo dużo. Od razu zdecydowałam się zmienić dostawcę. Wybrany przeze mnie producent miał bardzo duży wybór różnych ręczników. Dla siebie zdecydowałam się wybrać ręczniki wykonane w stu procentach z celulozy. Ręczniki z takiego materiału są bardzo wytrzymałe i trwałe. Przede wszystkim posiadają bardzo dużą absorpcję wody, dzięki czemu świetnie wchłaniają wilgoć. Taka właściwość powoduje, że świetnie nadają się one zarówno do wycierania naczyń, sprzętów kuchennych, stołów i blatów jak i do wycierania rąk po wyjściu z toalety. Dużą ich zaletą jest także to, że są one atestowane, a co za tym idzie są dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Można je więc stosować do odsądzania produktów z tłuszczu lub do wycierania owoców lub warzyw po umyciu. Były one łatwo dostępne w przystępnej cenie, dlatego od razu zamówiłam sporą ich ilość od tego producenta. 

Już kilka dni później przesyłka dotarła na miejsce i mogłam sprawdzić ich jakość. Zakupione przeze mnie ręczniki okazały się bardzo wytrzymałe i trwałe. Były także odporne na rozerwania. Dużą ich zaletą było też to, że materiał celulozowy świetnie rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu takie ręczniki nadają się także do spuszczania w toalecie bez ryzyka, że zatka się odpływ lub kanalizacja. Są one bardzo praktyczne i przydatne, a przede wszystkim higieniczne i hipoalergiczne. Jestem z nich bardzo zadowolona.