Kilka lat temu przeprowadziłam się na stałe do Niemiec i zaczęłam tutaj pracę. Moja stawka za godzinę może nie była rewelacyjna, ale na początku nie mając doświadczenia i nie znając perfekcyjnie niemieckiego, cieszyłam się z tego co mam. Do czasu aż nie zorientowałam się, że moja umowa jest dużo gorsza niż innych pracowników, a przecież wszyscy pracujemy tak samo ciężko. Rozmawiałam na ten temat z pracodawcą, ale niewiele to dało, dlatego postanowiłam udać się do prawnika i zobaczyć, czy on będzie miał dla mnie jakieś rozwiązanie tej sytuacji.

Poszukiwanie polskiego prawnika od prawa pracy

polski prawnik niemcy prawo pracyZależało mi na tym, aby był to rzetelny i profesjonalny prawnik, najlepiej specjalista od prawa pracy. Wiedziałam, że sprawa może wydawać się trudna i skomplikowana, dlatego chciałam znaleźć polskiego prawnika. Wydawało mi się, że będzie on mi lepiej w stanie wytłumaczyć te zawiłe zagadnienia z niemieckiego prawa pracy. Poszukiwania odpowiedniego prawnika rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: polski prawnik niemcy prawo pracy, i zaczęłam przeglądać wyniki. Wśród wielu nazwisk i adresów kancelarii prawnych, szybko udało mi się znaleźć polecanego i rekomendowanego polskiego prawnika z wieloletnim doświadczeniem w branży. Był on specjalistą od prawa pracy i na swoim koncie miał nawet wystąpienia w sądzie jako pełnomocnik spraw postępowania oraz biegły. Wiele osób chwaliło jego profesjonalizm, rzetelne podejście do klienta, a także niskie, przystępne ceny, jedne z najlepszych i najniższych na rynku, biorąc pod uwagę ceny za usługi polskich i niemieckich prawników i adwokatów. Zachęcona pozytywnymi komentarzami na jego temat postanowiłam skorzystać z jego usług prawniczych. Zadzwoniłam na podany numer telefonu i umówiłam się z nim na spotkanie. Jak się już wkrótce okazało to był bardzo dobry wybór. Miał on bardzo szybkie terminy, zgodził się na spotkanie jeszcze tego samego dnia. Jego pomoc prawna okazała się dla mnie bardzo dobra i pozwoliła uzyskać mi odszkodowanie od pracodawcy.

Dowiedziałam się od tego prawnika, że moja umowa o pracę zawiera rażąco niską stawkę za godzinę pracę, a także szereg niedozwolonych klauzul abuzywnych. Mogę żądać jej unieważnienia i odszkodowania za poniesione szkody finansowe. Polski prawnik, specjalizujący się w prawie pracy pomógł mi wypełnić odpowiednie pisma procesowe i złożyć je w odpowiednich niemieckich instytucjach. Byłam bardzo zadowolona z jego rzetelnej i skrupulatnej pomocy prawnej, jakiej mi udzielił w swojej kancelarii.