Ilość modeli żywieniowych dla psów jest ogromna. Niektórzy decydują się na karmienie swojego pupila gotową karmą, a inni stawiają na samodzielne przyrządzanie posiłków. Tak naprawdę każdy właściciel wie najlepiej, co dla jego pupila jest najlepsze. W związku z tym warto się zdecydować na przetestowanie kilku opcji i sprawdzenie, po której z nich pies czuje się najlepiej. W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na wprowadzenie u pupila diety BARF, która ma sporą ilość zwolenników i przeciwników.

Najlepsze pokarmy BARF

pokarm barf dla psaOkazuje się, że dla wielu osób wprowadzenie diety BARF jest dość skomplikowane. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ tak naprawdę nie jest to tak proste, jak podawanie psu gotowego pokarmu w saszetkach, czy puszkach. Pokarm BARF dla psa produkuje kilka firm i wbrew pozorom wcale nie jest on tak drogi, jak nam się wydaje. W związku z tym warto zapoznać się z konkretnymi opcjami i zdecydować się na karmę, która ma nam wiele do zaoferowania. Pamiętajmy, że model żywienia odbija się bezpośrednio na zdrowiu naszego pupila, a więc warto rozważyć, która opcja będzie dla niego najlepsza. Dieta BARF polega na podawaniu psu surowego mięsa. Zwolennicy tej metody żywienia podkreślają, że jest to w pewnym sensie powrót do korzeni, ponieważ psy w naturze żywiły się właśnie tym, co same sobie upolowały. Z całą pewnością wprowadzając taki model żywienia u naszego psa, zauważymy ogromną poprawę jego samopoczucia. Niestety ogólnodostępna, gotowa karma pełna jest konserwantów i niepotrzebnych barwników. Poza tym obfituje w węglowodany, których pies nie powinien spożywać zbyt dużo. Nieodpowiednie zestawienie składników odżywczych w diecie naszego pupila może tak naprawdę negatywnie wpłynąć na jego zdrowie. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i spora ilość osób podaje swojemu psu gotowe pożywienie, nie zdając sobie sprawy z tego, że jego skład zazwyczaj jest bardzo słaby. Jeśli już upieramy się przy gotowej karmie, to na pewno powinniśmy zwracać znacznie większą uwagę na jej jakość, która powinna być dla nas głównym aspektem w wyborze jedzenia.

Dieta BARF wprowadzana jest przez ogromną ilość osób. Okazuje się, że większość psów pozytywnie na nią reaguje. Tak naprawdę nie jest ważne to, jakiej rasy jest pies oraz ile waży. Każdy może przestawić swojego pupila na żywienie BARF. Kupując gotowe pokarmy dopasowane do tej diety, kierujmy się głównie ich jakością. Raczej zrezygnujmy z pokarmów niskiej jakości, ponieważ nigdy nie wiemy, w jaki sposób zostały wyprodukowane.