Ostatnio bardzo popularny stał się dropshipping. Jest to rodzaj sprzedaży internetowej, która polega na tym, że to sklep przyjmuje zamówienia, a realizuje hurtownia. Po otrzymaniu płatności za towar sklep wysyła hurtowni należność za towar, która jest pomniejszona o wysokość marży. Następnie hurtownia wysyła dany produkt do klienta. Sklep nie musi się przejmować logistyczna obsługa zamówienia, a hurtownia dotarciem do klienta. Bardzo dużo hurtowni działa w modelu dropshippingu. Istnieje baza hurtowni, które udostępniają swoje produkty i integrują się ze sklepami. Można współpracować z dowolna ilością hurtowni .

Internetowa baza hurtowni dropshippingowych

hurtownie oferujące dropshipping towarówDropshipping jest idealnym pomysłem dla każdego, kto marzy o własnym biznesie, nie wychodząc z domu. To model sprzedaży internetowej idealny dla tych, którzy chcą mieć swój sklep. Sklep jest wirtualny, nie ma magazynu z towarem. Sklep nie realizuje tez zamówień, nie ma żadnych pracowników. Trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe i wygodne. Postanowiłam zając się głębiej tym tematem, bo pragnę zacząć  zarabiać w internecie w taki nowoczesny sposób. Jeśli chodzi o hurtownie oferujące dropshipping towarów, to jest ich co najmniej tysiąc. Można znaleźć na specjalnej stronie internetowej całą listę takich hurtowni. Hurtownie zajmują się nie tylko dostawa towaru do klienta, ale też zwrotami i reklamacjami produktów. Najlepsze hurtownie dropshippingowe oferują gotowe materiały marketingowe do wykorzystania w sklepach internetowych ,czyli zdjęcia i opisy produktów. Większość hurtowni wysyła i pakuje towar klientowi zaraz po tym, jak dostanie zamówienie. Zainteresowałam się dropshippingiem już jakiś czas temu, bo jest to łatwy i dostępny dla każdego sposób sprzedaży online. Mogę sobie wybrać konkretne kategorie towarów, które będę sprzedawać w swoim sklepie. Istnieje możliwość poszerzania oferty poprzez integracje  z kolejnymi hurtowniami. 

Dropshipping w Polsce wciąż się rozwija i wzbudza coraz większe zainteresowanie. Sklep internetowy zyskuje dostęp do setek produktów z hurtowni dzięki importowi plików. Istnieje gotowa integracja, dzięki której można nawiązać współpracę z hurtowniami. Zamierzam skorzystać z tej platformy, bo to dobry początek na rozpoczęcie przygody z własnym biznesem. Nie będę zamrażała gotówki w towarze, pakowała i wysyłała produktów, ani zajmowała się zwrotami i reklamacjami. Ponadto, zależy mi na pracy w domu, ponieważ mam małe dziecko i najgodniejsze będą dla mnie elastyczne godziny pracy.