Akcesoria elektryczne można kupić w każdym dużym sklepie z materiałami budowlanymi. Można je też kupić w mniejszych sklepach oferujących tylko taki asortyment. Najczęściej kupowane akcesoria elektryczne to żarówki, przedłużacze czy włączniki światła. Te ostatnie w ostatnich latach przeszły prawdziwą rewolucję. Chcąc kupić włącznik światła można zdecydować się na model najprostszy albo model, którym można sterować za pomocą telefonu. Ceny włączników są bardzo różne, ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Najtańsze są zwykłe pojedyncze włączniki

pojedynczy włącznik światła - cenaWłączanie i wyłączanie światła możliwe jest dzięki specjalnym przełącznikom, które zamontowane są na ścianie. Włączniki światła mogą być pojedyncze albo podwójne. Dla bardziej zaawansowanych systemów oświetlenia można stworzyć włączniki potrójne czy poczwórne. Wszystko jest tylko kwestią zapotrzebowania. W każdym razie jeśli chcemy kupić pojedynczy włącznik światła – cena będzie wahać się od kilku złotych do nawet stu złotych. Najprostszy pojedynczy włącznik koloru białego bez żadnych udziwnień kosztować będzie kilka złotych. Im bardziej znana firma producenta tym droższy będzie włącznik. Najdroższy włącznik będzie kosztował ponad sto złotych. Jest to jednak urządzenie, którym możemy sterować za pomocą smartfona. Może połączyć się z domowym wifi, dzięki czemu z łatwością włączymy czy wyłączymy światło za pomocą każdego telefonu komórkowego połączonego z tą samą siecią. Droższe od zwykłych pojedynczych włączników są zwykłe włączniki podwójne. Można nimi obsługiwać dwie różne lampy czy różne sekwencje żarówek. Każdy, kto zna się trochę na elektryce na pewno wie, jak podłączyć podwójne włączniki. Ceny takich włączników oscylują w granicach kilkunastu złotych. Najtańsze są oczywiście włączniki białe. Im bardziej kolorowe włączniki i bardziej ozdobione tym więcej trzeba za nie zapłacić. Są to jednak zupełnie groszowe sprawy. Bo kilka złotych za takie akcesoria elektryczne to niewiele. Warto raz na kilka lat powymieniać w domu włączniki światła i gniazdka, bo ulegają one z czasem poniszczeniu.

Nie da się ukryć, że włączniki światła to akcesoria kosztujące bardzo niewiele. Najprostsze włączniki pojedyncze kosztują kilka złotych. Jeśli chcemy sterować światłem za pomocą telefonu to musimy się przygotować na większy wydatek. Włączniki mogą być białe i zupełnie zwykłe a mogą być kolorowe i bardzo dizajnerskie. Wszystko zależy od tego ile chcemy na nie przeznaczyć. W każdym razie nawet wymiana włączników w całym domu na pewno nie zrujnuje domowego budżetu.