Jako mieszkańcy miast, dobrze wiemy jak duży problem stanowią szczury. Począwszy od faktu, że zamieszkują kanalizację, nasze piwnice i strych, a skończywszy na tym, że są czynnikiem epidemiologicznym oraz bardzo nosicielami groźnych dla ludzi chorób. Nie można lekceważyć zagrożenia, jakie stanowią i często zabieg deratyzacyjny jest jedyną możliwością, żeby się ich pozbyć.
Kto zajmuje się deratyzacją?
Walka ze szczurami trwa cały rok. To niezwykle odporne i wytrzymałe zwierzęta. Nie ma warunków, których nie przetrwałyby i temperatur, które są dla nich nie do zniesienia. Wykazują również szereg cech, dzięki którym ich odporność na środki biobójcze, wzrasta w każdym, nowym pokoleniu. Dlatego teraz, do zabiegów deratyzacyjnych dobiera się zupełnie inne środki niż kiedyś. Dziś są też one znaczniej mocniejsze. Deratyzacja jednak wszystkim nam, kojarzy się zapewne z trutkami na szczury, rozsypanymi w piwnicach lub z wąskimi klatkami, w których jest spreparowane, zatrute jedzenie. Jednak dzisiejsze metody na walkę ze szczurami są znacznie bardziej nowoczesne. Od malutkiego, trującego granulatu, do gazów o właściwościach biobójczych, jak ozon. Zastosowanie danego środka jest uzależnione do napotkanej, przez ekipę deratyzacyjną, sytuacji. Jeżeli szczury założyły swoją siedzibę w trudno dostępnym miejscu, najlepiej wtedy sprawdzi się ozon, który albo je wyeliminuje, albo wypłoszy na zewnątrz. A od tego już tylko krok do złapania i wywiezienia do przeznaczonego im miejsca. Każdy, kto zdecyduje się na usługę deratyzacyjną winien wiedzieć, ze jest to usługa kompleksowa. Oznacza to, że oprócz działania doraźnego, zastosowane zostaną również zabiegi profilaktyczne, mające zapobiec kolejnemu osiedleniu się szczurów w oczyszczonym z nich miejscu. Usługi deratyzacyjne są wszystkim, czego nam potrzeba, przy kłopotach z każdym rodzajem gryzoni. Na wsiach często są nimi myszy lub nornice, w miastach są to szczury i są zdecydowanie najniebezpieczniejszymi dla człowieka, gryzoniami. Eliminowanie ich jest działaniem w trosce o minimalizowanie zagrożeń epidemiologicznych, jakie się wiążą z tym gatunkiem gryzoni.
Szczury są nosicielami groźnych chorób zakaźnych, bakterii oraz wirusów. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia, jakim jest konfrontacja z człowiekiem, szczur może nas podrapać lub nawet pogryźć. A nigdy nie wiemy, jakim rodzajem choroby może nas zarazić, co z kolei może być brzemienne w skutkach. Dlatego deratyzację zostawmy fachowcom. Mają ochronne stroje i są wyposażeni w najnowszy sprzęt, co gwarantuje im wielka przewagę w walce z gryzoniami.