Dobra organizacja miejsca pracy polega nie tylko na zapewnieniu pracownikom odpowiednich warunków i sprzętu do wykonywania zadań. Ważna jest także motywacja pracowników i dobra koordynacja pracy w zespole. Aby to osiągnąć zespół musi się ze sobą dobrze dogadywać i myśleć na tych samych falach. Często w celu zaimplementowania tego nawyku zaprasza się pracowników na wspólne spędzanie wolnego czasu.

Zorganizowanie imprezy firmowej

organizacja imprez firmowychFormy spędzenia zorganizowanego wolnego czasu wśród pracowników bywają różne. Najczęściej organizuje się imprezy firmowe w formie balowej lub towarzyskiego spotkania przy pewnej dozie alkoholu i tańców, ale inne formy też są dość skuteczne. Nic nie stoi na przeszkodzie aby organizacja imprez firmowych była robiona na przykład na łonie natury, przy wspólnym ognisku. Odchodzenie od schematu imprezy lokalowej staje się coraz częstsze, gdyż oklepany schemat zrobił się raczej dość oklepany. Dobrze jest, jeśli podczas takiej imprezy występuje dodatkowa forma aktywności jej uczestników. Najczęściej polega to na zabawach we wspólnym gronie lub zajęciach aktywności fizycznej lub sportowej. Prym wiodą imprezy taneczne, ale także na przykład zawody sportowe z nagrodami, które odbywają się na świeżym powietrzu. Taka forma wzajemnej współpracy pozytywnie wpływa na relacje w zespole i wzmacniają jego wydajność. Dobrą praktyką jest organizacja imprez w formie wycieczek krajowych do miejsc oferujących pewien zakres atrakcji. W takich miejscach również jest co robić, a pracownicy, którzy zostali oderwani od swojej szarej rzeczywistości są bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Warto zostawić temat organizacji imprez firmowych fachowym firmom, których profil działalności jest na tym oparty. Dzięki temu mamy zapewnioną kompleksową obsługę całego wydarzenia na najwyższym standardzie. Nie musimy martwić się o przebieg całego dnia imprezy tylko także, jeśli chcemy w niej uczestniczyć, delektować się tymi atrakcjami. Dodatkowo warto wspomnieć, że w niektórych sytuacjach będą to naprawdę niezapomniane wrażenia.

Jak pokazują badania pracownicy wymagają od pracodawcy pewnej formy integracji, którą nie do końca zapewnia tylko wspólna praca. O wiele lepsze efekty przynosi wspólna zabawa na organizowanych zlotach. Taka impreza integracyjna działa niekiedy bardziej motywująco niż premie gotówkowe wypłacane co jakiś czas, które i tak nie przynoszą wzrostu wydajności, a jedynie dalsze roszczenia finansowe. Natomiast taka impreza powoduje, że pracownicy szybko utożsamiają się z firmą i wiążą z nią długoterminowe plany.