Mnóstwo osób dostrzega w swoim domu ten problem, że nawet jeśli ich system grzewczy działa z pełną mocą to i tak temperatura w domu nie jest satysfakcjonująca. Takie zjawisko jest wyraźnym potwierdzeniem tego, że nie zainwestowaliśmy w sprawdzone materiały do termoizolacji lub też warstwa termoizolacyjna nie została stworzona prawidłowo. Od lat standardem jest to, że takie warstwy tworzy się przy użyciu styropianu. Niemniej jednak możemy wykorzystać również nowe rozwiązanie. 

Najlepsze materiały do termoizolacji 

izolacje pianką poliuretanowąNa chwilę obecną mnóstwo osób inwestuje w ocieplanie swoich domów przy użyciu pianki poliuretanowej. Materiał ten nie był jednak początkowo tworzony z myślą o wykorzystywaniu w tej branży. Pianka poliuretanowa niegdyś kojarzona była bardziej z branżą produkcyjną. Sprawdzała się ona idealnie przykładowo jako wypełniacz do różnych produktów. Jednak zdarzyło się tak, że ktoś dostrzegł wpływ pianki poliuretanowej na zatrzymywanie ciepła. Od tego momentu zaczęły się różne testy tej pianki pod kątem ocieplania. Materiał ten miał nawet swój epizod w kosmosie ponieważ pianka była wykorzystywana również do ocieplania promów kosmicznych. Z biegiem lat do pianki poliuretanowej w jej ówczesnym składzie zaczęto dokładać różne ciekawe składniki mające na celu jeszcze lepsze dopracowanie tego materiału. Izolacje pianką poliuretanową są obecnie tworzone przez wiele firm działających na terenie naszego kraju. Pracownicy takich firm do ocieplania wykorzystują przede wszystkim specjalne urządzenia zwane agregatami. Dzięki nim możliwe jest nakładanie pianki poliuretanowej pod bardzo dużym ciśnieniem. W efekcie pianka może skutecznie docierać do najróżniejszych zakamarków w naszym domu co ma ogromne znaczenie w tworzeniu efektywnej termoizolacji. Od jakiegoś czasu zaczęto do pianki poliuretanowej dodawać również specjalne składniki, które sprawiają że pianka jest w stanie samoczynnie się wygaszać w przypadku pożaru. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że pianka ta nie jest materiałem, który łatwo ulega zapaleniu. 

Ogólnie rzecz biorąc pianka poliuretanowa to obecnie jeden z najlepszych materiałów jakie mogą Państwo zastosować w ocieplaniu swojego domu. Korzystać z takich rozwiązań mogą nawet właściciele lekkich domków kanadyjskich. Są to obiekty o lekkiej konstrukcji więc nie można stosować tam ciężkich materiałów budowlanych. Pianka poliuretanowa nadaje się więc idealnie. Mnóstwo osób stosuje piankę poliuretanową również do ocieplania swoich domków letniskowych czy też domów szkieletowych.