Na eleganckie bankiety nie chodzi się codziennie, ale zdarza się, że będziemy musieli takie przyjęcie zorganizować. Czy to wesele, czy wystawne urodziny czy impreza firmowa – warto znać kilka zasad, które na pewno sprawdzą się przy planowaniu takiego wydarzenia.

Sala bankietowa – najważniejszy element

przestronna sala bankietowa koło toruniaAby nasz bankiet okazał się udanym przyjęciem, przed wszystkim potrzeba nam będzie sala. Jeśli wiec mamy już ustaloną liczbę osób, należy wybrać się na jej poszukiwania. Będzie to sporo zadanie, szczególnie jeśli gości ma być wielu. Po pierwsze – zorientujmy się, co oferuje nasz okolica. Jeśli przykładowo szukamy czegoś w województwie kujawsko-pomorskim, przestronna sala bankietowa koło torunia będzie w zakresie naszych zainteresowań. Wybierzmy kilka sal i umówmy się na ich oglądanie. Sprawdźmy sale dokładnie. Czy mają klimatyzację (szczególnie ważne latem) lub dostateczne ogrzewanie (jeśli przyjęcie ma odbyć się zimą)? Czy maja wydzielone miejsce do tańca i gdzie ono się znajduje? Czy istnieje wydzielone miejsce dla orkiestry? Dowiedzmy się, czy sala oferuje catering czy musimy zamawiać go z zewnątrz. Jeśli podczas bankietu będzie serwowany tort, sala powinna mieć także chłodnię, w której znajdzie się dla niego miejsce przed imprezą. Dowiedzmy się, jakie ustawienie Sali proponuje jej manager oraz czy w ofercie znajduje się opcja strojenia stolików. Jeśli wynajmujemy salę na imprezę firmową, zastanówmy się także nad atrakcjami dodatkowymi, jak bar czy np. stolik z ruletką (doskonale sprawdza się podczas imprez stylizowanych na lata 20.). Możemy także zwrócić uwagę na teren wokół Sali – ważny jest oczywiście parking, ale jeśli impreza ma odbywać się do różnych godzin nocnych latem, teren wokół także jest istotny. Dodatkowo atrakcją będzie otwarty teren, ogród z ławkami i tym podobne. Jeśli znajdziemy salę idealne, oczywiście absolutną koniecznością jest umowa. Spiszmy ją, dbając, aby wszelkie usługi świadczone przez salę się w niej znalazły. To zapewni nam spokojną organizację innych części imprezy. Pomyślmy także o tym, jak daleko sala oddalona jest od miasta. Jeśli to impreza firmowa, warto przykładowo zapewnić transport gościom – na salę i po imprezie. Wieczorem warto zadbać o klika autobusów odjeżdżających w różnych godzinach.

Znalezienie odpowiedniej Sali bankietowej nie jest bardzo trudne, Znacznie trudniejsze jest zadbanie o wszystkie szczegóły i zorganizowanie przyjęcia tak aby wszystko „grało”. Odpowiedzialny i rozważny dobór Sali jest tutaj kluczowy.