Zbliżały się ferie zimowe i czas odpoczynku podczas zimowych urlopów. Mieliśmy z żoną tydzień wolnego w tym samym czasie. Mimo, że pracujemy w różnych firmach zawsze staramy się tak dobierać terminy dłuższych urlopów, żeby się ze sobą pokrywały. Nie zawsze się udaje. W tym roku mogliśmy sobie pozwolić na krótki wypad w góry. Oboje bardzo lubimy jeździć na nartach. Dawno nie mieliśmy sposobności wyjechać, gdzieś zimą dlatego bardzo chcieliśmy wybrać się tam, gdzie jazda na nartach będzie możliwa.

Potrzebowałem kupić kurtkę narciarską

ocieplana kurtka narciarska zimowa męskaJuż tydzień przed wyjazdem żona zaczęła nas pakować. Okazało się, że moja stara kurtka narciarska już praktycznie nie nadaje się do użytku. Faktycznie, spędziłem w niej kilka sezonów na nartach i była znacząco wyświechtana. Następnego dnia po pracy udałem się do sklepu sportowego, aby kupić sobie kurtkę narciarską. Dość szybko zawiesiłem wzrok na jednym z modeli. Dość długo zastanawiałem się jednak czy to dobry wybór. W końcu podszedł do mnie sprzedawca i zapytał czy może w czymś pomóc. Odparłem, że interesuje mnie ta ocieplana kurtka narciarska zimowa męska, ale nie jestem przekonany, że czy to dobry wybór. W odpowiedzi dowiedziałem się, że ten model jest bardzo popularny, ponieważ ma dużo funkcji. Mimo, że kurtka jest bardzo ciepła od środka pokryta jest specjalną warstwą przepuszczającą powietrze. Dzięki temu, zapobiega ona poceniu oraz pozostawia swobodę ruchów. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy na nartach, ponieważ swoboda ruchów w głównej mierze zapobiega upadkom i niekontrolowanym poślizgom. Kolejną zaletą, którą wymienił sprzedawca były głębokie kieszenie zasuwane na suwak. Uznałem, że faktycznie jest to przydatna cecha. Będąc na nartach lepiej nie zakładać plecaka czy tym bardziej torebki, a pieniądze czy telefon, gdzieś trzymać trzeba. Dodatkowo kurtka objęta jest roczną gwarancją producenta, na wypadek gdyby się rozpruła albo coś stało się z suwakami. Na koniec dowiedziałem się, że jest to model polecany zarówno na stoki narciarskie jak i do codziennego użytku.

Pomimo początkowej niepewności zdecydowałem się zakupić ten model kurtki narciarskiej. W górach potwierdziło się, że dokonałem słusznego wyboru. Rzeczywiście kurtka pozostawiała dużą swobodę ruchu, a jednocześnie była dopasowana na tyle, że nie utrudniała jazdy na nartach. Było mi w niej ciepło mimo, że na dworze panował siarczysty mróz. Po powrocie z urlopu korzystałem z kurtki w drodze do pracy. Była na tyle ciepła, że mogłem zakładać ją wprost na podkoszulkę. To bardzo wygodne rozwiązanie.