Wybór roweru to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Szczególnie jeżeli chodzi o damski rower. W tym segmencie wybór nie jest zbyt duży i należy go ograniczyć do kilku firm i modeli. Najlepiej do polskich, których jednoślady nie odbiegają jakością od rowerów zachodniej produkcji, za to odznaczają się dużo niższą ceną i często o wiele atrakcyjniejszym, nowoczesnym designem. 

Damski rower górski od Krossa

damskie rowery górskie krossRowery górskie to najbardziej popularny segment jednośladów. Mamy w nim do wyboru, dziesiątki modelów firm znanych i mniej znanych. Jednak wśród stricte damskich rowerów górskich, wybór już nie jest tak szeroki. Dlatego najlepiej zapoznać się z co potrzebniejszymi parametrami, wyposażeniem, ceną , na końcu zastanowić się nad designem i wybrać model najbardziej optymalny dla naszych potrzeb. Damskie rowery górskie Kross, to propozycja dla kobiet, które lubią nie tylko emocjonującą jazdę w terenie, ale również przemieszczanie się po mieście. Rower tego typu sprawdza się zresztą na każdym rodzaju nawierzchni i w każdych warunkach atmosferycznych. „Górale” są najbardziej uniwersalnymi rowerami i nie dziwi w tym kontekście fakt, że są tymi najczęściej kupowanymi. Damski rower górski, od męskiego różni się przede wszystkim wielkością i kształtem ramy. Rama, w przypadku damskiego roweru ma niższą, z ukośnie ułożoną rurką. Ułatwia to wsiadanie i zsiadanie z jednośladu. Ważne by model górskiego Krossa wyposażony był w odpowiedni amortyzator, najlepiej powietrzny, by tłumić drgania nawet w najtrudniejszym terenie. Nie bez znaczenia są hamulce. Najlepiej jeśli są one tarczowe i hydrauliczne – tylko taki osprzęt zapewni nam bezproblemowe wytracanie prędkości w każdych warunkach. Damski rower górski Kross to również bardzo atrakcyjny design. Nie tylko jeśli chodzi o kolorystykę, ale również o charakterystyczne, stylizowane logo, dzięki któremu firma zyskała rozpoznawalność. Bardzo ważną cechą damskich rowerów od Krossa jest ich cena. W przypadku niektórych modeli różnica na korzyść Krossa wynosi nawet kilkaset złotych. To dużo, biorąc pod uwagę, że modele ze średniej półki kosztują około czterech tysięcy złotych.

Zakupu rowerów generalnie lepiej dokonywać w sklepach internetowych. Tam zawsze mamy gwarancję niższej ceny oraz profesjonalnej usługi. Kolejnym plusem zakupów przez internet jest możliwość ich realizacji o dowolnej godzinie, wybrany przez nas towar, jest wysyłany najczęściej w dwadzieścia cztery godziny. Damskie rowery Kross należą do najpopularniejszych w Polsce, ale są również eksportowane do krajów Unii Europejskiej.