Wydajne akumulatory umożliwiają korzystanie z bezprzewodowych narzędzi, sprzętów elektronicznych, a nawet zabawek. Wśród tych ostatnich znaleźć można liczne pojazdy na baterie – brzdące mogą nimi podróżować po podwórku lub ogrodzie, z przyjemnością wczuwając się w rolę małych rajdowców. Takie zabawki różnią się bardzo od siebie. Od najprostszych modeli z pojedynczym siedzeniem, aż do mini vanów dla dziecka – można przebierać w mnogości samochodów, wybierając ten najlepszy.

Rodzaje pojazdów akumulatorowych dla dzieci

pojazdy akumulatorowe dla dzieciWśród pojazdów tego typu, występują nie tylko auta dla dzieci, ale także inne modele. Skutery dla brzdąców zapewniają wspaniałą zabawę, która przypomina nieco jazdę na rowerze elektrycznym. Zwykle tego rodzaju pojazd zapewnia około pięć kilometrów na godzinę prędkości, co gwarantuje kompromis między fantastyczną rozrywką oraz wysokim bezpieczeństwem dziecka. Ładowanie akumulatora trwa wielokrotnie dłużej niż czas używania takiego pojazdu, dlatego warto uzupełnić baterię w nocy, aby następnego dnia pociecha mogła bawić się już od rana. Innym rodzajem pojazdu są elektryczne quady. Duże koła umożliwiają poruszanie się w lekkim terenie. Atrakcyjne są dodatki do takich quadów – ledowe światła, w jakie wyposażone są pojazdy akumulatorowe dla dzieci, sprawiają, że zabawa jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Za bezpieczeństwo takiego modelu odpowiada elektryczny hamulec, który działa automatycznie po zdjęciu nogi z pedału gazu. Pojazd jest uruchamiany za pomocą przycisku, co stanowi proste i sprawdzone rozwiązanie. Innym typem akumulatorowego środka lokomocji dla najmłodszych jest samochód – miniaturka prawdziwego auta. Modele są oznakowane logo autentycznych marek, co jeszcze bardziej uwiarygadnia zabawkę. Sprawia to, że malec czuje się jak prawdziwy kierowca. Dostępne w środku kabiny radio pozwala słuchać ulubionych przebojów, a łączność Bluetooth zapewnia możliwość odtwarzania piosenek prosto z telefonu. Dodatkowe wejście na USB znacznie zwiększa funkcjonalność urządzenia.

Jazda samochodem na akumulator to ogromna frajda, podobnie jak podróżowanie quadem lub skuterem. Do wyboru są także inne pojazdy – motocykle, gokarty i nie tylko. Wystarczy wybrać właściwy, czyli taki, który najbardziej trafi w gusta pociechy. Ważny jest także kolor, ponieważ – jeśli dziecko nie lubi na przykład różowego – trudno mu będzie pokazać się na podwórku wśród rówieśników. Pojazd powinien być dopasowany do potrzeb brzdąca, a jeśli posiada on rodzeństwo, warto zastanowić się nad wyborem samochodu na akumulator z dwoma siedzeniami lub większą ich ilością.