W naszym życiu uczymy się wielu nie zawsze potrzebnych nam przeczy. W szkole musimy nauczyć się i zdać wiele sprawdzianów, ile jednak z tego wszystkiego naprawdę zapamiętamy, ile z tych rzeczy kiedykolwiek przyda nam się w naszym życiu. Podczas edukacji w szkole, ale również i podczas naszej pracy zawodowej na pewno warto by postawiać na naukę pierwszej pomocy. W końcu uratowanie komuś życia albo zdrowia jest bardzo ważna. Taka nauka lepiej żeby nam się nigdy nie musiała przydać. Jednak w nagłej sytuacji lepiej wiedzieć co powinniśmy zrobić.

Kto przeprowadzi kurs pierwszej pomocy w Kielcach

kursy pierwszej pomocy kielceTakie kursy pierwszej pomocy Kielce moim zdaniem powinny być cyklicznie organizowane w szkołach, w zakładach pracy. Aby przygotować uczniów, pracowników na niespodziewane i nie zawsze przyjemne wydarzenia. Chociaż każdy z nas w swoim życiu raz czy dwa miał w swoim życiu podobny kurs, uczył się jak udzielać pierwszej pomocy, co to jest pozycja poczną bezpieczna, ile powinno się wykonywać wdechów, ile ucisków, jak powinno się zareagować, kiedy ktoś jest nieprzytomny. Jednak, niestety, takie informacje, jeśli nie są używane po porostu nam uciekają, zapominamy o tym, a w sytuacji stresowej, niespodziewanej na pewno nie będziemy w stanie skupić się na tyle, aby takie informacje sobie przypomnieć. Lepiej więc raz na jakiś czas przypominać sobie tak ważne informację, aby w nagłej sytuacji wiedzieć co robić, wiedzieć jak pomóc. Dlatego też kursy pierwszej pomocy Kielce, najlepiej cykliczne kursy, to doskonały pomysł. Moim zdaniem kursy pierwszej pomocy powinny być również organizowane dla rodziców oraz przyszłych rodziców, można by taki kurs przeprowadzić przy okazji szkoły rodzenia. Wówczas rodzice w razie czego wiedzieliby jak się zachować, byli by spokojni. Ja sama raz na jakiś czas staram się przypominać jak powinnam się zachować w takiej, nagłej sytuacji, jak komuś udzielić tej pierwszej, tak naprawdę, najważniejszej pomocy. Jednak nie wiem, czy tak naprawdę wiedziałabym jak się zachować, jak udzielić komuś nieznajomemu, czy znajomemu pierwszej pomocy.

Udzielanie pierwszej pomoce nie jest tak naprawdę trudne, jednak jeśli nie odbyliśmy specjalnego kursy pierwszej pomocy, możemy nie wiedzieć jak się zachować, jeśli na przykład będziemy widzieć wypadek, jeśli ktoś w naszej obecności nagle zemdleje, czy zakrztusi się podczas posiłku. Warto więc takie kursy udzielania pierwszej pomocy organizować w szkołach, w miejscach pracy, w szkołach rodzenia – wszędzie tam gdzie to tylko możliwe.