W życiu jest mnóstwo okazji, aby obdarować bliskich wyjątkowym prezentem. Jednak bardzo często brakuje nam pomysłów na to, co wybrać i czy będzie to coś odpowiedniego dla danej osoby. Biegamy nerwowo po wszystkich sklepach, aby znaleźć coś wyszukanego i często w ostatniej chwili kupujemy coś całkiem przypadkowego. Jaki więc prezent okaże się uniwersalnym, ale i wyjątkowym pomysłem? Gdzie najlepiej szukać oryginalnych podarunków?

Karykatura formą zabawnego prezentu

karykatura na prezentNiezależnie od wieku solenizanta oraz zainteresowań – karykatura będzie zawsze uniwersalnym i ciekawym pomysłem na prezent. Co ważne, aby ją kupić wcale nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ można zamówić dowolnie wybraną karykaturę na wielu stronach internetowych, gdzie autorzy prześcigają się z najlepszą ofertą. Nawet czas realizacji nie jest zbyt długi, co bardzo zachęca do zamówienia nawet w ostatniej chwili. Do wykonania potrzebne będzie jedynie bardzo dobrej jakości zdjęcie osoby bądź osób, jak również własny pomysł przedstawienia całego obrazu – wydarzenie, napis, tło itp. Jeżeli sami nie mamy ciekawej koncepcji na oprawę osób ze zdjęcia, to z pewnością każdy karykaturzysta podzieli się własnymi pomysłami oraz pomoże wyszukać coś odpowiedniego do danej okazji. Na stworzonej karykaturze możemy uwiecznić niemal wszystko – dowolną sytuację, wykonywaną pracę, hobby, uczucie, a nawet przyszłe plany i marzenia. Oryginalna karykatura na prezent może być przedstawiona humorystycznie, często zabawnie zniekształcając twarz bohaterów, jak również w sposób bardziej poważny – skupiając się w pierwszej kolejności na szczególnym wydarzeniu w życiu solenizantów. Ważnym będzie również możliwość wyboru samemu metody wykonania rysunku, a mianowicie czy ma być w kolorze, czy jednak w czarno – białych barwach, czy też rysowane za pomocą ołówka, farb lub przy użyciu węgla. Warto także pamiętać, by przed wręczeniem prezentu, karykaturę ładnie oprawić w ciekawą ramkę lub antyramę, tak by mogła później zostać powieszona na ścianie w domu, mieszkaniu czy biurze. Jest to idealna forma prezentu niemal na każdą okazję – nie tylko na urodziny, ale również na rocznicę, walentynki, ślub i wiele innych wydarzeń. Przykładowo zwykłą kartkę i bukiet kwiatów wręczanych na ślubie można zastąpić śmieszną karykaturą z piękną dedykacją.

Karykatura daje możliwość podejścia z dystansem do własnej osoby. Z pewnością reakcja zaskoczenia obdarowanego będzie bezcenna a humor pozostałych gości, towarzyszący przy oglądaniu – niezapomniany. Karykatura to zabawna pamiątka na długi czas, która przy każdym spojrzeniu będzie wywoływać uśmiech na twarzy oraz piękne wspomnienia.