Dobry doradca od podatków pomoże nam zrozumieć wszystkie skomplikowane przepisy podatkowe, których nie rozumiemy. Z jego usług najczęściej korzystają przedsiębiorcy, którzy chcą optymalizować koszty podatkowe w swojej firmie, ale także osoby fizyczne, które chcą po prostu rozliczyć coroczny PIT. Doradztwo podatkowe rozpoczęła się w Polsce około 1996 roku i jest to dość młody zawód wykonywany na terenie naszego kraju. Doświadczony doradca pomoże nam w zakresie rachunkowości, a także zobowiązań podatkowych.

Kiedy warto korzystać z usług doradcy podatkowego?

doradca podatkowyKażdy obywatel Polski musi płacić podatki. Niestety świat podatkowy jest tak skomplikowany, że niektóre przepisy są bardzo trudne do zrozumienia dla normalnego obywatela. Dlatego, kiedy tylko zauważymy, że mamy problem z wypełnieniem formularzy podatkowych albo ze zrozumieniem przepisów to powinniśmy udać się w tej sprawie do dobrego doradcy podatkowego. Profesjonalny doradca podatkowy pomoże nam przede wszystkim obliczyć należny podatek do zapłacenia. Sporządzi on dla nas również odpowiednie zeznania i deklaracje podatkowe, a także będzie reprezentował swoich klientów przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Udziela porad oraz wydaje opinie z zakresu obowiązków podatkowych osobom prywatnym, ale w szczególności przedsiębiorcom. Na życzenie klienta może również prowadzić księgi podatkowe właściciela firmy i udzielać konkretnych porad w tym zakresie. Dlatego tak wiele firm decyduję się na pomoc doradcy podatkowego, który pomaga obniżać płacenie podatków i wykonuje najkorzystniejszą optymalizację podatkową. Każdy doradca podatkowy jest również zobowiązany do tego, aby zachować tajemnice zawodową. Musi on również przestrzegać etyki zawodowej, a swoją pracę wykonuje rzetelnie i uczciwie, a także z zachowaniem należytej staranności. Wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztują usługi doradztwa podatkowego i niestety nie ma jedynego ogólnego cennika. Każda sprawa zazwyczaj wymaga innej pracy lub czynności wyjaśniających, więc zapłacimy od wykonanego zlecenia albo od czasu, który poświęci nam doradca od podatków.

Kto w dzisiejszych czasach może zostać doradcą podatkowym? Nie tak łatwo jest zostać dobrym doradcą podatkowym, ponieważ jest to wiedza bardzo szeroka i merytoryczna wiedza i żeby uzyskać takie uprawnienia to musimy ukończyć wyższe studia, a także posiadać zdolność do czynności prawnych. Następnie dopiero możemy przystąpić do egzaminu na doradcę podatkowego a później odbyć dwuletnią praktykę i dopiero wtedy złożyć wniosek o wpis na listę doradców podatkowych.