Kiedy warto wykorzystać halę namiotową?

Sukces przedsiębiorstwa w branży powoduje rozwój, a ten z kolei często sprawia, że ilość magazynowanych towarów ulega zwiększeniu. Rozbudowująca się oferta firmy sprawia, że powierzchnia magazynu, który do tej pory był wystarczający, okazuje się za mała. Ten problem może dotyczyć jedynie konkretnych sezonów, kiedy zapotrzebowanie na pewne towary z oferty jest znacznie większe niż w pozostałych porach roku.

Hala namiotowa a polskie prawo

hala namiotowa magazynowaPowodzenie przedsiębiorstwa na rynku to niewątpliwie powód do radości. Okazuje się jednak, że sukces może być też powodem pewnych problemów natury logistycznej. Rozwój firmy sprawia, że rozszerzamy swoją ofertę produktową, a żeby stało się to możliwe, konieczna jest większa powierzchnia magazynowa. Składowane towary zwykle wymagają określonych warunków przechowywania, zatem niemożliwe jest pozostawienie ich pod gołym niebem, gdzie narażone byłyby na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się hala namiotowa magazynowa. Niewtajemniczonym może to kojarzyć się z nietrwałą, prowizoryczną konstrukcją, złożoną ze stalowych rurek, pokrytych plandeką. Nic bardziej mylnego. Hale namiotowe oferowane przez czołowych producentów tego typu rozwiązań mogą mieć kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i wytrzymać nawet najbardziej niekorzystne warunki pogodowe, takie jak sztormy czy śnieżyce. Imponujący jest również fakt, że cała konstrukcja powstaje w zaledwie kilka dni. Polskie prawo pozwala klasyfikować tego typu obiekty jako tymczasowe, dzięki czemu przez 180 dni kalendarzowych mogą one istnieć bez otrzymania pozwolenia na budowę. Oznacza to, że potrzebną powierzchnię magazynową jesteśmy w stanie uzyskać z ciągu kilku dni, bez ubiegania się o odpowiednią dokumentację przed rozpoczęciem inwestycji. Po upływie tego czasu możemy zdemontować obiekt i postawić go w nowym miejscu. Możemy również w trakcie ubiegać się o stosowne zgody, które pozwolą nam korzystać z konstrukcji znacznie dłużej, nawet do kilkunastu lat przy zastosowaniu odpowiednich materiałów. 

Rozwój przedsiębiorstwa zwykle oznacza rozszerzanie oferty produktowej, a to z kolei wymaga odpowiedniej powierzchni magazynowej, która zapewni właściwe warunki przechowywania, dostosowane do specyfiki konkretnych produktów. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się hala namiotowa, której budowa jest znacznie tańszą i szybszą alternatywą dla obiektów stałych. Konstrukcje tego typu są równie trwałe i zapewnią doskonałe warunki, chroniące towar przed szkodliwymi czynnikami.