Konieczność regularnych wizyt z dzieckiem u stomatologa

Nadmiar słodyczy, niewłaściwa dieta oraz nieodpowiednia higiena jamy ustnej to jedne z bezpośrednich przyczyn problemów z próchnicą. Rodzice małych dzieci często nie przykładają należytej troski o dbanie o zęby swoich pociech, co jest bardzo negatywnym zjawiskiem. Im wcześniej bowiem będziemy kształtować odpowiednie nawyki i uczyć dziecko systematycznej higieny jamy ustnej, tym chętniej będzie szczotkowało zęby i rezygnowało ze słodyczy.

Dobrzy stomatolodzy dbają o najmłodszych pacjentów

doświadczony stomatolog dziecięcy z rzeszowaWarto zatem dbać o zęby swoich pociech, początkowo czyścić dziąsła, następnie zęby odpowiednimi szczoteczkami, a także ograniczyć podawanie słodyczy do minimum. W okresie jesienno-zimowym ważna jest także suplementacja witaminy D, która pozytywnie wpływa na stan zębów oraz kości. Już od najmłodszych lat warto przyzwyczajać dzieci do wizyty w gabinecie stomatologicznym, pozytywnie nastawić je do dentysty, by zareagować wówczas, kiedy pojawiają się problemy z zębami. Doświadczony stomatolog dziecięcy z Rzeszowa świetnie radzi sobie z dziećmi, jest sympatyczny i opowiada maluchom, jak przebiegać będzie wizyta. Jeśli dziecko ma problemy z próchnicą oraz konieczne jest zastosowanie plomb oferuje mu wypełnienia w różnych kolorach, co sprawia, że borowanie jest dla dziecka atrakcyjne. Dobre znieczulenia sprawiają, że leczenie przebiega bezboleśnie, co nie zniechęca dziecka do stomatologa. Można wykonać u niego także zabieg fluoryzowania oraz lakowania zębów, a także zwrócić się w przypadku problemów z dziąsłami. Należy pamiętać, że należy dbać o zęby pociech, niezależnie czy mamy do czynienia z zębami mlecznymi, czy stałymi. Aby dziecko nie bało się wizyt u dentysty warto samemu świecić przykładem i odwiedzać lekarza wspólnie z całą rodziną. Nie należy straszyć go specjalistą, ale tłumaczyć, jak ważna jest profilaktyka. Dla dzieci atrakcyjna w gabinetach dentystycznych jest kolorowa poczekalnia, gdzie może pobawić się klockami, pokolorować i zagrać w różnorodne gry. Dzieci także cieszą się z otrzymania naklejek po zakończonej wizycie, co sprawia, że wyniosą z niej pozytywne wspomnienia.

Dobry stomatolog wytłumaczy także dzieciom, jak istotną rolę w dbaniu o zęby pełni odpowiednie szczotkowanie, pokaże jak robić to właściwie, zleci odpowiednie pasty oraz środki, które mają za zadanie dbanie o higienę jamy ustnej. Jeśli odpowiednio nastawimy dziecko do dentysty i nauczymy je dbania o zęby to wizyty u stomatologa będą dla niego normalną czynnością, która nie będzie dla niego problemem ani żadnym stresem.