Internet uczynił świat globalną wioską, ale jednocześnie go opanował. Coraz więcej ludzi zarabia w internecie, robi w nim zakupy, a nawet otwiera konta w  internetowych bankach, które nie mają fizycznych placówek. Większa cześć społeczeństwa ma zdecydowanie więcej znajomych na portalach społecznościowych niż w prawdziwym życiu.

Place zabaw w naszym ogrodzie

plac zabaw - producentZ internetu korzystają wszyscy, nawet dzieci. Spotykają się ze znajomymi na portalach społecznościowych i dzielą zdjęciami z doświadczeń na Instagramie. Po powrocie ze szkoły i odrobieniu pracy domowej większa część dzieci, nawet tych najmłodszych siada do komputera i spędza przy nim większość popołudnia. Grają w gry, oglądają bajki i YouTube. Internet nie jest złym wynalazkiem, ale przez cały ten czas spędzony w sieci dzieciom nie starcza czasu na inne rzeczy, przede wszystkim zabawę na świeżym powietrzu. Nie oznacza to, że za wszelką cenę powinniśmy zabronić dzieciom korzystania z komputera i wygonić je na zewnątrz niezależnie od pogody. Lepszym sposobem na zachęcenie dzieci do korzystania z uroków z spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jest zorganizowanie mu tego czasu. Możemy zapisać nasze dziecko na jakieś zajęcia sportowe, ale nie wszyscy mają na to pieniądze i czas, aby dziecko wozić. Najlepiej zacząć od prostych rzeczy i zachęcić dziecko do zabawy w ogrodzie. Nic bardziej za zafascynuje naszego przedszkolaka niż prywatny plac zabaw. Huśtawka, zjeżdżalnia i drabinki, czyli wszystko to co musi mieć prawdziwy plac zabaw – producent zapewni nam takie, a nawet lepsze wyposażenie, zależnie od naszego budżetu. Prywatny plac zabaw to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z ogrodem. Nasze dziecko może w każdej chwili pójść się pobawić i nie musi być nieustannie pod naszym nadzorem, jak w parku. Bez problemu możemy rozkoszować się filiżanką kawy i dobrą książką, podczas gdy nasz maluch szaleje w ogrodzie Dodatkowo do takiego placu zabaw dziecko może zaprosić kolegów i nawiązywać kontakty i relacje społeczne bez potrzeby korzystania z internetu nieustannie. W ten sposób będzie spędzało więcej czasu na świeżym powietrzu, a zdecydowanie mniej przed ekranem komputera.

Nasz dziecko zdecydowanie zyska na placu zabaw, nie tylko rozwinie się fizycznie i zwiększy odporność, ponieważ będzie spędzać więcej czasu na zewnątrz. Dodatkowo nawiąże lepsze relacje z dziećmi, które mieszkają w pobliżu. Dla nas to też oznacza spokój i ciszę w domowym zaciszu, zamiast zawożenia dziecka na trening, albo zabierania do parku.