W dzisiejszych czasach fizjoterapia jest nauką, która rozwija się bardzo dynamicznie. Możemy zaobserwować powstające coraz to nowe rodzaje terapii, które pomagają w przypadku schorzeń, które do tej pory nie były tak skutecznie leczone. Powstają także nowe aparaty i urządzenia, dzięki którym terapie, które do tej pory były skuteczne, stają się łatwiejsze, szybsze i tańsze do przeprowadzenia. Jest to korzyść zarówno dla fizjoterapeuty, który może zająć się większą liczbą pacjentów, jak i dla pacjenta, który nie musi czekać tak długo na wizytę.

Nowości w aparatach do ultradźwięków

aparaty do ultradźwiękówJak wspomniano powyżej, w dzisiejszych czasach fizjoterapia jest dziedziną, która rozwija się bardzo dynamicznie. Powstają zarówno nowe rodzaje terapii, jak i nowe urządzenia, które umożliwiają szybsze, łatwiejsze i tańsze przeprowadzenie terapii, które istnieją od dawna i dobrze się sprawdzają. Dzięki temu korzyści odnosi zarówno pacjent, jak i fizjoterapeuta. Przykładem zabiegu, który jest stosowany od dawna z dobrymi skutkami jest sonoterapia, czyli terapia wykorzystująca ultradźwięki. Choć jest stosowana ona od wielu lat, to dzisiejsze aparaty do ultradźwięków oferują o wiele szersze możliwości niż to było w przypadku starszych modeli. Dzięki nim na jednym aparacie możemy ustawić parametry, które będą w różny sposób oddziaływały na różne tkanki. Po odpowiednim ustawieniu może to być terapia stymulująca tkankę kostną, mięśniową, łączną lub skórną, zapewniająca mikromasaż tkanek, lub też hamująca rozwój niekorzystnych procesów w danym miejscu. Sprawia to, że aparat ten jest dużo bardziej uniwersalny i może być stosowany w przypadku wielu różnych chorób, często o zupełnie innym mechanizmie powstawania. Powoduje to, że gabinety fizjoterapeutyczne chętniej się w niego zaopatrują, ponieważ może być stosowany w wielu przypadkach. Co za tym idzie, dostęp pacjentów do takiej terapii jest zdecydowanie łatwiejszy i nie muszą już oni odwiedzać gabinetów specjalizujących się tylko w takiej terapii, ale mogą skorzystać z hollistycznego leczenia i podejścia do pacjenta, które jest najbardziej skuteczne.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach fizjoterapia dynamicznie się rozwija. Powstają nowe terapia, a istniejące urządzenia zostają ulepszone. Jednym z urządzeń, które jest wykorzystywane od dawna są aparaty do magnetoterapii. Dzięki rozwojowi tej dziedziny są one ciągle ulepszane i dzisiaj są o wiele bardziej uniwersalne, niż to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Dzięki temu są szerzej dostępne i częściej używane.