Podróżowanie za pracą w dzisiejszych czasach jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Dotknęło też moją rodzinę. Musieliśmy się przenieść z naszego rodzinnego pomorza i to całkiem daleko, bo aż do Ząbkowic Śląskich. Tutaj mąż dostał dobrze płatną pracę, a rozłąka na dłużej w ogóle nie wchodziła w rachubę. Dlatego musieliśmy poszukać domu na miejscu, by nasza rodzina była w całości, a mąż mógł uczestniczyć w wychowywaniu dzieci.

Poszukiwania domu w Ząbkowicach Śląskich

domy w Ząbkowicach ŚląskichPrzyznam się wam, że nie za bardzo wiedziałam, czego mogę się spodziewać po Ząbkowicach Śląskich. Dużo czytałam o tym mieście, ale to przecież nie zastąpi przebywania w tym mieście i poznania go osobiście. Niestety nigdy wcześniej nie zdarzyła się taka okazja. Dlatego do poszukiwań nowego miejsca do życia zabrałam się bardzo ostrożnie. Liczyłam się z tym, że będę musiała szukać długo, a same poszukiwania nie muszą być wcale od razu owocne. Brałam pod uwagę nawet to, że na początku trzeba będzie coś wynająć i kontynuować poszukiwania już na miejscu. Na szczęście tak się nie stało. Domy w Ząbkowicach Śląskich naprawdę zrobiły na mnie wrażenie. Przesympatyczna agentka nieruchomości pokazała nam ich kilkanaście, ale to wszystko się bardzo opłaciło. Znaleźliśmy w ten sposób dom, który nie tylko spełniał nasze wymagania – on je wręcz przewyższał. A wszystko w ramach budżetu nawet nieco mniejszego niż zaplanowany. Nie spodziewałam się, że tak dobrze pójdzie. Najważniejsze to jednak podejść do sprawy poważnie i znaleźć odpowiednią pomoc – kogoś, kto zna miejscowy rynek nieruchomości i umie dopasować coś pod oczekiwania klienta. W naszym przypadku ta metoda sprawdziła się śpiewająco. W ten sposób znaleźliśmy dom, w którym będziemy mieszkać jeszcze przez długie lata. Duży, piętrowy i z dwiema łazienkami. Ma nawet taras z wyjściem do ogrodu. Każde z dzieci będzie miało swój własny pokój, a jeśli nam się zamarzy – będziemy mogli nawet adaptować strych na kolejne pomieszczenia mieszkalne. Znaleziony przez nas dom w Ząbkowicach Śląskich jest piękny, duży i funkcjonalny. Mieści się w cichej okolicy, ale łatwo stąd dostać się gdziekolwiek indziej. Szkoła dla dzieci jest zaledwie dwie ulice dalej. To też bardzo ważne.

Znalezienie idealnego domu trochę trwa, ale warto ten czas poświęcić. My tak zrobiliśmy i znaleźliśmy idealne miejsce do życia. Czekało na nas w pięknych Ząbkowicach Śląskich, w cichej i ustronnej okolicy. To warunki wprost wymarzone do relaksu po pracy. Dzieci też ją doceniają. W końcu mają swoją przestrzeń do zabawy.