Czy można wyobrazić sobie życie bez czworonoga, który będzie dotrzymywał nam towarzystwa? Dla naszej rodziny wydawało się to niewykonalne. Pies jest moim najlepszym przyjacielem, nie wyobrażam sobie, że miałabym nie mieć żadnego zwierzaka. Moje przyjaciółki wynajmujące mieszkania, bardzo często nawet w umowie mają zaznaczone, że właściciele nie zgadzają się na posiadanie przez nich zwierząt. Nie mam pojęcia jak tak można, przecież to wbrew naturze. Człowiek ma psa do towarzystwa już od tysięcy lat.

Rodzina z wielkim labradorem

labrador retriever szczeniakiW naszej rodzinie zawsze towarzyszył pies. Ostatnio oglądaliśmy labrador retriever szczeniaki i nabyliśmy jednego. Stał się naszym oczkiem w głowie. Kupujemy zwierzęta tylko od prawdziwych hodowców z rodowodami. Nie chcielibyśmy, by zwierzę pochodziło z pseudo hodowli. Na szczęście w obecnych czasach coraz bardziej się tego pilnuje. Jakość życia zwierząt ulega znacznej poprawie, co bardzo nas cieszy. Nasz labrador obecnie ma już dwa latka. Jednak jak dziś pamiętam podróż po niego. Jechaliśmy gdzie s około dwustu kilometrów do jednej z najlepszych hodowli w Polsce. Chcieliśmy mieć pewność, że piesek nie będzie obarczony żadnymi chorobami genetycznymi. Warto mieć też na uwadze, że gdy decydujemy się na labradora, musimy wiedzieć, że psy te są wrażliwe. Nie przepadają za mrozem, ciężko znoszą siarczyste zimy. Poza tym zdarza się, że zapadają na różne choroby, dlatego ważne jest, aby regularnie chodzić z psem do weterynarza na kontrolę. Psy takie jak labrador szybko się uczą, dlatego nawet nasze dzieci mogły trenować naszego szczeniaka. Nasz labrador był chłopcem, ponieważ chcieliśmy, żeby bronił terenu. Wiedziałam, że nie jest to pies obronny, jednak samce zawsze chociaż trochę pilnują swojego terytorium i miałam nadzieję, że sprawdzi się w tej roli. Przynajmniej był to wielki pies budzący postrach dla obcych samym patrzeniem. Czworonóg bez problemu zaakceptował nawet naszego starego kocura. Polubiły się i nie sprawiały sobie wzajemnie żadnych przykrości. Można powiedzieć, że powiedzenie ”żyć jak pies z kotem” nabiera u nas innego znaczenia.

Pies to wspaniały kompan. Nie wiem, jak funkcjonowałabym bez psa w obecnej chwili. Odkąd byłam mała mieliśmy w domu zwierzęta, wychowywałam się z nimi i nauczyło mnie to wrażliwości. Labradory to niezwykle bystre i pojętne zwierzęta. Szybko się uczą i są bardzo żywe. Nie lubią się nudzić. Na pewno będą świetnie bawić się z naszymi dziećmi, tak więc polecane są jako towarzysz dzieci. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim wychowaniu naszego labradora, żeby nie sprawiał w przyszłości żadnych problemów.