Hipnoza budzi kontrowersje, choć od dawna stosowana jest zarówno dla rozrywki, jak i w leczeniu. Sprawdza się ona jako metoda wspomagająca tradycyjne kuracje. Leczy nałogi np. alkoholizm, narkomanię i palenie a jej skuteczność wynosi 60 %. W poskramianiu nerwic i stanów lękowych osiąga się nawet 80 % wyników pozytywnych. Jest to podobno właściwie jedyny skuteczny sposób wyprowadzania chorych z anoreksji i bulimii, a także likwidowania  bólów.

Stany lękowe siostry i ich leczenie

skuteczne leczenie przez hipnozę lubinZaburzenia lękowe są rodzajem zaburzeń depresyjnych. Moja siostra Kasia uległa groźnemu wypadkowi samochodowemu. Po tym zdarzeniu do tej pory ma stany lękowe. Lekarze zdiagnozowali u niej depresję. Cała rodzina bardzo się o nią martwi i chce jej pomóc. Zaprzyjaźniony lekarz polecił nam skuteczne leczenie przez hipnozę lubin to miasto gdzie znaleźliśmy hipnoterapeutę o najlepszych kwalifikacjach. Hipnoterapeuta to osoba, która dzięki osiągniętej wiedzy, jest w stanie skutecznie pomagać wielu osobom. Za pomocą sugestii jest w stanie wpływać i korygować myśli czy emocje, które źle wpływają na ludzi. Zapisaliśmy Kasię na kilka sesji hipnozy. Na początku nie chciała się zgodzić, po kilku rozmowach powiedziała, że spróbuje. Bardzo nas to wszystkich ucieszyło. Po kilku sesjach hipnozy siostra poczuła się lepiej. Lęki były już trochę mniejsze i zaczęła wychodzić na spacery. W przypadku większości osób, które są podatne na hipnozę, można stwierdzić, że działa ona już po pierwszych trzech do pięciu sesji. Decyzja o hipnozie dla siostry była bardzo dobra i trafiona. Lęki u siostry nie ustąpiły ale były mniejsze. Mamy nadzieję, że z czasem leki i depresją znikną zupełnie. Cieszymy się, że siostra zaczęła się nawet uśmiechać, czytać książki i jeździć swoim ulubionym rowerem. Hipnozą nie powinni zajmować się ludzie przypadkowi i jeżeli zależy ci na zdrowiu wybieraj dyplomowanych terapeutów, lekarzy i psychologów, którzy przyjmują w placówkach medycznych, a nie podejrzanych gabinetach. Terapeuta naszej siostry ma najlepsze kwalifikacje i bardzo dobre opinie innych pacjentów.

Dzięki hipnozie możemy zwalczyć uczucie strachu i lękowego nastawienia. Sugestie, którym pacjent jest poddawany podczas hipnozy, zmniejszają nasilenie lęków. Szczególnie jest to ważny element terapii podczas leczenia fobii społecznych, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie poza domem. Siostrze hipnoza bardzo pomogła w zwalczeniu depresji i lęków po wypadku samochodowym. Polecam hipnozę wszystkim, którzy mają depresję.