Hipnoterapia to powszechnie uznana i skuteczna metoda leczenia. Za jej pomocą można z powodzeniem pozbyć się lęku, napięcia i wielu dolegliwości fizycznych. Pozwala na wyciszenie umysłu, zrelaksowanie się. Wszystko powinno jednak odbywać się w obecności doświadczonego terapeuty, który dobrze poznał metodę hipnozy. Terapia tego rodzaju jest w pełni bezpieczna i mogą z niej korzystać nawet kobiety w ciąży.

Jak skutecznie wyleczyć stres za pomocą hipnoterapii?

hipnoterapia - leczenie stresuStres i jego negatywne konsekwencje są znane każdemu z nas. W sytuacjach stresujących znacząco przyśpiesza tętno, zmienia się gospodarka hormonalna, napinają się mięśnie. Długotrwały stres prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych – stajemy się drażliwsi, popadamy w zmienne nastroje i sięgamy po używki. Jak efektywnie radzić sobie ze stresem i jego negatywnymi skutkami? Przede wszystkim skuteczne okazują się wszelkiego rodzaju techniki relaksacyjne. Warto pamiętać również o odpoczynku i odpowiedniej ilości snu. Istnieje również inna skuteczna metoda,a mianowicie hipnoterapia – Leczenie stresu za pomocą hipnozy nie jest wcale nowym pomysłem. Podczas sesji z terapeutą pacjent rozluźnia mięśnie i relaksuje się. Hipnotyzer podaje w odpowiedni sposób sugestie, na przykład mówi pacjentowi, że jest mu bardzo zimno lub ciepło. Hipnoza z powodzeniem jest stosowane jako uzupełnienie terapii konkretnego zaburzenia. Za jej pomocą można w znaczący sposób zredukować dany objaw. Warto podkreślić z całą mocą, że hipnoza sprawdza się wśród pacjentów w różnym wieku. Wykazano, że dzieci szczególnie łatwo wchodzą w trans. W tym miejscu powstaje pytanie, czy jest to metoda całkowicie bezpieczna. Warto podkreślić z całą mocą, ze hipnotyzer nie uszykuje żadnej władzy nad pacjentem i nie może go do niczego zmusić. Wszystko powinno opierać się na pełnej współpracy terapeuty oraz pacjenta. Niezbędna okazuje się również motywacja pacjenta do zmiany. Bez tego trudno uzyskać pozytywne rezultaty. Istotny wydaje się również dobry kontakt pomiędzy terapeutą a pacjentem. Osoba poddawane hipnozie powinna mieć pełne zaufanie do specjalisty.

Stres jest zjawiskiem, które nieodłącznie towarzyszy nam przez całe życie. Jedni radzą siebie z nim lepiej, inni nieco gorzej. Długotrwały stres negatywnie wpływa na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Osłabia odporność, prowadzi niechybnie do wielu zaburzeń o podłożu psychicznym. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, ze za pomocą można skutecznie pozbyć się negatywnych skutków długotrwałego stresu.